Policie zasahovala v táborském skladu Čepra, tři zaměstnanci jsou podezřelí

ČTK ČTK
Aktualizováno 11. 7. 2017 14:33
Ve skladu státního distributora paliv Čepro zasahovali policisté. Vyšetřování zahájili na základě kontroly společnosti a v minulých dnech provedli ve skladu razii. Tři zaměstnanci Čepra jsou podezřelí, že záměrně narušovali technologii firmy, oznámila mluvčí Čepra Lenka Svobodová.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Tábor/Praha - V táborském skladu státního distributora paliv Čepro zasahovala v minulých dnech policie proti skupině pachatelů, včetně zaměstnanců firmy. Podle vedení firmy jsou podezřelí, že narušovali technologii společnosti, blíže ale Čepro zatím okolnosti případu upřesnit nechce. Oznámila to mluvčí firmy Lenka Svobodová. Podle ČTK je případ spojen s krádežemi pohonných hmot. Táborská policie se podle svého mluvčího k případu vyjádří zřejmě ve středu.

Vyšetřování bylo podle společnosti zahájeno na základě vlastní kontroly Čepra a podnětů od táborské policie. "Tři zaměstnanci Čepra jsou důvodně podezřelí, že se podíleli na nezákonné činnosti spočívající v narušení technologie společnosti. Společnost Čepro po celou dobu vyšetřování poskytuje policii veškerou součinnost," sdělila mluvčí firmy.

"Vzhledem k právě probíhajícím úkonům nelze v této chvíli poskytnout ve věci jakékoliv konkrétnější informace," uvedl táborský policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Loni na jaře zasahovali celníci a policisté ve dvou skladech Čepra kvůli krádežím značného množství pohonných hmot. Zadrželi tehdy několik desítek lidí.

Společnost Čepro, jejímž jediným akcionářem je ministerstvo financí, zajišťuje hlavně přepravu, skladování a prodej ropných produktů. Je jedním z největších průmyslových podniků v Česku. Provozuje síť 1135 kilometrů produktovodů a k dispozici má 650 skladovacích nádrží. Jejím posláním je také ochrana zásob státních hmotných rezerv a provozuje síť zhruba dvou stovek čerpacích stanic pod obchodním názvem EuroOil.

 

Právě se děje

Další zprávy