reklama
 
 

Policie zajistila 640 milionů korun na účtu obviněného v kauze, kde je mezi stíhanými i Savov

Aktualizováno 8. 6. 2016 13:53
V kauze Octavian policie zajistila 640 milionů korun na kontě jednoho z obviněných. Obviněný se podle mluvčího snažil peníze převést do banky se sídlem mimo Evropskou unii. V případu Octavian je z krácení daně a z praní špinavých peněz obviněno celkem 11 lidí, mezi nimi je i podnikatel František Savov.

Praha - Protikorupční policie zajistila 640 milionů korun na bankovním účtu jednoho z obviněných v případu Octavian, který se týká krácení daní, sdělil mluvčí útvaru Jaroslav Ibehej. Jméno majitele účtu neuvedl. V kauze Octavian figuruje i podnikatel František Savov. Obviněný se podle mluvčího snažil peníze převést do banky se sídlem mimo Evropskou unii.

"Finanční prostředky ve výši zhruba 640 milionů korun byly umístěny na zahraničním bankovním účtu. Tuto informaci naši kriminalisté obratem poskytli dozorujícímu státnímu zástupci. Díky rychlé a vstřícné spolupráci protikorupční policie, Městského státního zastupitelství v Praze, agentury Eurojust a státu, ve kterém byly finanční prostředky uloženy, došlo v rámci několika hodin k zajištění této částky jako takzvané náhradní hodnoty," popsal mluvčí.

V případu Octavian je obviněno celkem 11 lidí, a to z krácení daně a z praní špinavých peněz.

autor: ČTK | 8. 6. 2016 13:35

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama