Policie zadržela klíčového svědka proti Krejčířovi

Sabina Slonková, Markéta Chaloupská
29. 1. 2010 14:43
V Českých Budějovicích zadržela Tareka Becharu

Praha - Policie v pátek zadržela jednoho z klíčových svědků proti Radovanu Krejčířovi: kontroverzního slovenského podnikatele libanonského původu Tareka Becharu.

Stalo se tak u soudu v Českých Budějovicích. Zatykač na něj byl vydán kvůli tomu, že se nedostavuje k soudu, kde je obžalován z úvěrového podvodu a skrývá se v zahraničí.

Podle jeho advokáta Bechara zatčení vůbec nečekal. Do budovy soudu se prý dostavil zcela dobrovolně na žádost soudkyně Soni Fišerové, která na něj vydala začátkem prosince mezinárodní zatykač.

"Ta ho vyslechla a zatykač zrušila," řekl k tomu jeho advokát Martin Klimo. 

O jeho "návštěvě" Českých Budějovic se ale dozvěděl soudce českobudějovického krajského soudu Pavel Šilhavecký a ten narychlo vydal nový zatykač. Konkrétně kvůli rozsáhlým podvodům, za které ho poslal v polovině loňského prosince na šest let za mříže.

Tarek Bechara
Tarek Bechara | Foto: Policie ČR

"Bylo domluveno, že ho soudkyně propustí, když se dobrovolně vydá. Soudce, který ho ale soudil v jiné věci, toho využil a vzal ho do vazby," řekl Aktuálně.cz jeho advokát.

Unesl Krejčířova otce?

Tarek Bechara je v hledáčku policie dlouhodobě.

Čeští detektivové se o Bechara zajímali například kvůli únosu Lamberta Krejčíře, otce uprchlého milionáře Radovana Krejčíře. Podle kriminalistů patřil do skupiny lidí, která únos zorganizovala. Bechara jim prý dodával přesné informace o pohybu Krejčíře staršího, protože v té době ještě pracoval pro jeho syna.

Mimochodem: Lambertovo tělo nebylo dosud nalezeno, i když Krejčíř v květnu oznámil, že zná místo, kde se únosci jeho otce zbavili.

Radovan Krejčír v současnosti pobývá v jihoafrickém Johannesburgu.

Já tobě, ty mně

Bechara svědčil i v případu únosu podnikatele Jakuba Konečného, ze kterého byl zase viněn Krejčíř.

Radovan Krejčíř
Radovan Krejčíř | Foto: Aktuálně

Z jeho výpovědi před soudem vyplynulo, že Krejčíř nechal Konečného unést v roce 2002. Před trestním senátem Bechara uvedl, že za spory mezi Konečným a Krejčířem stály peníze.

Konečný si podle něho od Krejčíře půjčil v roce 2001 nemalou částku, která se nakonec vyšplaha i s úroky na skoro 35,5 milionů korun. K navrácení peněz se ale neměl, a proto jej prý Krejčíř nechal unést, aby ho "poučil".

Soudy za to uprchlíka odsoudily, nedávno ho ale Nejvyšší soud osvobodil.

Bechara je také důležitým svědkem proti Krejčířovi v kauze společnosti Technology Leasing, kterou podle obžaloby milionář vytuneloval. V příštích měsících případ bude projednávat pražský městský soud.

 

Právě se děje

Další zprávy