Policie zadržela dva dealery, kokain schovávali v botě i nádrži. Hrozí jim až 10 let

ČTK ČTK
20. 12. 2018 14:38
Pražští kriminalisté podezírají dva muže ve věku 35 a 40 let z toho, že především v centru hlavního města ve velkém obchodovali s kokainem. Drogu jen za poslední dva měsíce před zadržením prodali minimálně dvěma stovkám zájemců, většině z nich podle policistů opakovaně. Oba zadržení cizinci jsou ve vazbě, čelí obvinění z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a s psychotropními látkami a s jedy. V případě odsouzení hrozí mužům až deset let vězení, informoval na webu policejní mluvčí Tomáš Hulan.
Video: Policie ČR

Detektivové zjistili, že s kokainem dvojice obchodovala minimálně od konce minulého roku. Drogu muži distribuovali především v centru, v blízkosti restaurací, tanečních klubů a dalších podniků.

"Samotné obchody pak probíhaly s využitím mobilních telefonů, prostřednictvím různých komunikačních aplikací," uvedl Hulan.

Při domovních prohlídkách kriminalisté našli několik desítek gramů kokainu, který byl například zastrkaný v botách nebo ukrytý ve víčku nádrže osobního auta, kterým muži drogu zájemcům dováželi.

Policisté v bytech podezřelých zadrželi také zhruba 900 tisíc korun v hotovosti. Původ těchto peněz nebyl ani jeden z obviněných mužů, kteří jsou nezaměstnaní, schopen vysvětlit, dodal mluvčí.

 

Právě se děje

Další zprávy