Policie v Praze zadržela vůdce černohorského gangu, kterého přes rok hledá Interpol

ČTK ČTK
14. 12. 2018 16:22
Speciální jednotka české policie zadržela v noci na čtvrtek v Praze jednu z nejhledanějších osob černohorského podsvětí. S odkazem na černohorskou policii o tom na webu informovala nezisková organizace Krik, která se zabývá zkoumáním kriminality a korupce. Vůdce kriminálního gangu zvaného kavačský klan Slobodan Kaščelan byl podle webu zatčen v pronajatém pražském bytě. V Černé Hoře čelí stíhání za vytváření zločineckých organizací, pokus o vraždu a lichvu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Na Kaščelana byl v únoru 2017 vydán zatykač Interpolu. Od roku 2010 je v Černé Hoře obviněn z organizace kriminální skupiny, která se zabývala prodejem drog, praním špinavých peněz, vydíráním a dalšími zločiny. Černohorská policie po něm pátrá i kvůli podezření, že se v roce 2010 pokusil zabít člena národní házenkářské reprezentace Igora Markoviče.

Podle černohorských médií se prověřuje také jeho spoluvina na vraždách dalších osob. Kaščelanovo jméno vešlo na Balkáně ve známost zejména po neúspěšném atentátu na jeho osobu v severosrbském městě Nový Sad v létě 2016.

Zadržený muž často měnil místa pobytu a používal falešnou identitu. Podle černohorské policie se nyní vedou jednání o jeho vydání do vlasti.

Mluvčí českého policejního prezidia nechtěla informaci organizace Krik o zatčení Kaščelana komentovat s tím, že se nemůže vyjadřovat ke konkrétním osobám. Na dotaz, zda byla v Praze v uplynulých dnech zadržena osoba na základě zatykače vydaného Interpolem, prezidium uvedlo, že informace pravděpodobně zveřejní v pondělí dopoledne.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Běloruská běžkyně Cimanouská je na cestě do polského azylu, nastoupila na letadlo do Varšavy

Běloruská atletka Kryscina Cimanouská, která po konfliktu s vedením výpravy opustila olympijské hry v Tokiu, nastoupila ve Vídni do letadla polských aerolinií LOT mířícího do Varšavy. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na očitého svědka. Atletka ve středu přicestovala do rakouské metropole z Tokia. Vracet do vlasti se nehodlá, v dějišti olympijských her požádala o polské humanitární vízum a je v péči polských diplomatů.

Podle serveru Flightradar24 odstartoval pravidelný let do Varšavy zhruba v 19:20, v polském hlavním městě by tak měl přistávat kolem 20:25.

Po odpoledním příletu do Vídně čekalo podle agentury AFP na Cimanouskou zvláštní vozidlo, které ji dopravilo mimo zraky čekajících novinářů. Na navazující let do polské metropole čekala ve zvláštním salónku pro VIP klientelu, uvedla agentura APA. Vyjádření médiím nedala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy