reklama
 
 

Policie v Praze zadržela vůdce černohorského gangu, kterého přes rok hledá Interpol

14. 12. 2018 16:22
Speciální jednotka české policie zadržela v noci na čtvrtek v Praze jednu z nejhledanějších osob černohorského podsvětí. S odkazem na černohorskou policii o tom na webu informovala nezisková organizace Krik, která se zabývá zkoumáním kriminality a korupce. Vůdce kriminálního gangu zvaného kavačský klan Slobodan Kaščelan byl podle webu zatčen v pronajatém pražském bytě. V Černé Hoře čelí stíhání za vytváření zločineckých organizací, pokus o vraždu a lichvu.

Na Kaščelana byl v únoru 2017 vydán zatykač Interpolu. Od roku 2010 je v Černé Hoře obviněn z organizace kriminální skupiny, která se zabývala prodejem drog, praním špinavých peněz, vydíráním a dalšími zločiny. Černohorská policie po něm pátrá i kvůli podezření, že se v roce 2010 pokusil zabít člena národní házenkářské reprezentace Igora Markoviče.

Podle černohorských médií se prověřuje také jeho spoluvina na vraždách dalších osob. Kaščelanovo jméno vešlo na Balkáně ve známost zejména po neúspěšném atentátu na jeho osobu v severosrbském městě Nový Sad v létě 2016.

Zadržený muž často měnil místa pobytu a používal falešnou identitu. Podle černohorské policie se nyní vedou jednání o jeho vydání do vlasti.

Mluvčí českého policejního prezidia nechtěla informaci organizace Krik o zatčení Kaščelana komentovat s tím, že se nemůže vyjadřovat ke konkrétním osobám. Na dotaz, zda byla v Praze v uplynulých dnech zadržena osoba na základě zatykače vydaného Interpolem, prezidium uvedlo, že informace pravděpodobně zveřejní v pondělí dopoledne.

autor: ČTK | 14. 12. 2018 16:22

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama