Divoká honička v Praze: nebezpečný vyděrač ujížděl po chodníku, policisté stříleli

mp bn mp, bn
4. 3. 2019 13:47
Pražští policisté pronásledovali v pondělí na Letné podezřelého muže, který měl být ozbrojený. Dopustil se podle nich vydírání se zbraní v ruce. Policii se pokoušel ujet a srazil při tom na chodníku jednoho chodce. Policie vystřelila několik varovných střel, ale muž nezastavil. Teprve když si prorazil dvě pneumatiky na svém automobilu, zastavil a začal utíkat. Policie ho dostihla ve Stromovce a zatkla. Záchranná služba ošetřila tři lidi včetně pachatele.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

"Kriminalisté z Prahy 1 se pokoušeli zadržet nebezpečného pachatele, který měl být ozbrojený. Policie ho podezřívá z vydírání za použití zbraně. Muž policistům začal ujíždět a oni ho začali pronásledovat," informoval mluvčí policie Jan Daněk.

Muž podle něj prchal autem po chodníku, kde najížděl do lidí. Jeden chodec po nárazu utrpěl lehčí zranění nohy.

Při ujíždění prorazil pachatel dvě pneumatiky svého vozu, a dal se proto na útěk "po svých". Kriminalisté ho doběhli v parku Stromovka a zadrželi. Na služebnu odvedli i jeho spolujezdkyni.

Na místě zasahovali i záchranáři. "Ošetřili dva lehce zraněné," řekl mluvčí záchranářů Ondřej Franěk s tím, že jedním z ošetřených byl náhodný chodec, kterého srazil ujíždějící řidič, a druhým policista. "Oba byli převezeni do nemocnice," dodal Franěk.

V péči záchranářů skončil i pachatel. "Záchranáři ho převezli do Ústřední vojenské nemocnice kvůli zdravotním obtížím," vysvětlil mluvčí záchranky.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Při nehodě dodávky na Vyškovsku se zranilo deset lidí

Deset lidí se dnes nad ránem zranilo při havárii mikrobusu u Nesovic na Vyškovsku, uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Silnice I/50, která je hlavním tahem ze Slovenska na Brno, byla přes hodinu neprůjezdná, problémy v dopravě ale nebyly. Před pátou ranní už se dalo místem projet.

Nehoda se stala okolo půl čtvrté, vozidlo mělo ukrajinskou značku. "Auto vyjelo ze silnice a převrátilo se přes střechu. Potom zůstalo stát na kolech mimo silnici v poli," uvedl Mikoška. Podle něj cestovalo v autě dvanáct lidí. "Všichni byli při našem příjezdu mimo vozidlo, nemuseli jsme nikoho vyprošťovat. Deset lidí se zranilo. Z toho bylo sedm mužů a tři ženy," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy