Divoká honička v Praze: nebezpečný vyděrač ujížděl po chodníku, policisté stříleli

mp bn mp, bn
4. 3. 2019 13:47
Pražští policisté pronásledovali v pondělí na Letné podezřelého muže, který měl být ozbrojený. Dopustil se podle nich vydírání se zbraní v ruce. Policii se pokoušel ujet a srazil při tom na chodníku jednoho chodce. Policie vystřelila několik varovných střel, ale muž nezastavil. Teprve když si prorazil dvě pneumatiky na svém automobilu, zastavil a začal utíkat. Policie ho dostihla ve Stromovce a zatkla. Záchranná služba ošetřila tři lidi včetně pachatele.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

"Kriminalisté z Prahy 1 se pokoušeli zadržet nebezpečného pachatele, který měl být ozbrojený. Policie ho podezřívá z vydírání za použití zbraně. Muž policistům začal ujíždět a oni ho začali pronásledovat," informoval mluvčí policie Jan Daněk.

Muž podle něj prchal autem po chodníku, kde najížděl do lidí. Jeden chodec po nárazu utrpěl lehčí zranění nohy.

Při ujíždění prorazil pachatel dvě pneumatiky svého vozu, a dal se proto na útěk "po svých". Kriminalisté ho doběhli v parku Stromovka a zadrželi. Na služebnu odvedli i jeho spolujezdkyni.

Na místě zasahovali i záchranáři. "Ošetřili dva lehce zraněné," řekl mluvčí záchranářů Ondřej Franěk s tím, že jedním z ošetřených byl náhodný chodec, kterého srazil ujíždějící řidič, a druhým policista. "Oba byli převezeni do nemocnice," dodal Franěk.

V péči záchranářů skončil i pachatel. "Záchranáři ho převezli do Ústřední vojenské nemocnice kvůli zdravotním obtížím," vysvětlil mluvčí záchranky.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Dálnice D1 je po nehodě kamionu již v obou směrech znovu průjezdná

Dálnice D1 je po nehodě kamionu za Brnem 169. kilometru u Domašova na Brněnsku už průjezdná v obou směrech. Policie zhruba po 14 hodinách v 9:30 obnovila provoz směrem na Prahu, zhruba o hodinu později i provoz směrem na Brno, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku a zcela zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl už dřív mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. Policie dnes ráno na twitteru uvedla, že v noci se podařilo havarovaný kamion vyprostit. Bylo ale třeba vozovku ještě uklidit, bylo také nutné opravit poničené dopravní značení a betonová dělící svodidla.

Kolona kamionů směrem na Prahu kolem 8:30 dosahovala zhruba 12 kilometrů, směrem na Brno byla zhruba sedmikilometrová. Doprava kolabovala především na objízdných trasách, kde se v ranní špičce tvořily kolony.

Zdroj: ČTK
Další zprávy