Divoká honička v Praze: nebezpečný vyděrač ujížděl po chodníku, policisté stříleli

mp bn mp, bn
4. 3. 2019 13:47
Pražští policisté pronásledovali v pondělí na Letné podezřelého muže, který měl být ozbrojený. Dopustil se podle nich vydírání se zbraní v ruce. Policii se pokoušel ujet a srazil při tom na chodníku jednoho chodce. Policie vystřelila několik varovných střel, ale muž nezastavil. Teprve když si prorazil dvě pneumatiky na svém automobilu, zastavil a začal utíkat. Policie ho dostihla ve Stromovce a zatkla. Záchranná služba ošetřila tři lidi včetně pachatele.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

"Kriminalisté z Prahy 1 se pokoušeli zadržet nebezpečného pachatele, který měl být ozbrojený. Policie ho podezřívá z vydírání za použití zbraně. Muž policistům začal ujíždět a oni ho začali pronásledovat," informoval mluvčí policie Jan Daněk.

Muž podle něj prchal autem po chodníku, kde najížděl do lidí. Jeden chodec po nárazu utrpěl lehčí zranění nohy.

Při ujíždění prorazil pachatel dvě pneumatiky svého vozu, a dal se proto na útěk "po svých". Kriminalisté ho doběhli v parku Stromovka a zadrželi. Na služebnu odvedli i jeho spolujezdkyni.

Na místě zasahovali i záchranáři. "Ošetřili dva lehce zraněné," řekl mluvčí záchranářů Ondřej Franěk s tím, že jedním z ošetřených byl náhodný chodec, kterého srazil ujíždějící řidič, a druhým policista. "Oba byli převezeni do nemocnice," dodal Franěk.

V péči záchranářů skončil i pachatel. "Záchranáři ho převezli do Ústřední vojenské nemocnice kvůli zdravotním obtížím," vysvětlil mluvčí záchranky.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy