Divoká honička v Praze: nebezpečný vyděrač ujížděl po chodníku, policisté stříleli

mp bn mp, bn
4. 3. 2019 13:47
Pražští policisté pronásledovali v pondělí na Letné podezřelého muže, který měl být ozbrojený. Dopustil se podle nich vydírání se zbraní v ruce. Policii se pokoušel ujet a srazil při tom na chodníku jednoho chodce. Policie vystřelila několik varovných střel, ale muž nezastavil. Teprve když si prorazil dvě pneumatiky na svém automobilu, zastavil a začal utíkat. Policie ho dostihla ve Stromovce a zatkla. Záchranná služba ošetřila tři lidi včetně pachatele.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jakub Plíhal

"Kriminalisté z Prahy 1 se pokoušeli zadržet nebezpečného pachatele, který měl být ozbrojený. Policie ho podezřívá z vydírání za použití zbraně. Muž policistům začal ujíždět a oni ho začali pronásledovat," informoval mluvčí policie Jan Daněk.

Muž podle něj prchal autem po chodníku, kde najížděl do lidí. Jeden chodec po nárazu utrpěl lehčí zranění nohy.

Při ujíždění prorazil pachatel dvě pneumatiky svého vozu, a dal se proto na útěk "po svých". Kriminalisté ho doběhli v parku Stromovka a zadrželi. Na služebnu odvedli i jeho spolujezdkyni.

Na místě zasahovali i záchranáři. "Ošetřili dva lehce zraněné," řekl mluvčí záchranářů Ondřej Franěk s tím, že jedním z ošetřených byl náhodný chodec, kterého srazil ujíždějící řidič, a druhým policista. "Oba byli převezeni do nemocnice," dodal Franěk.

V péči záchranářů skončil i pachatel. "Záchranáři ho převezli do Ústřední vojenské nemocnice kvůli zdravotním obtížím," vysvětlil mluvčí záchranky.

 

Právě se děje

před 29 minutami

V Mexiku objevili masové hroby s 59 těly, nejspíš oběťmi drogových gangů

V tajných masových hrobech ve státě Guanajuato ve středním Mexiku byly nalezeny pozůstatky těl 59 lidí. Oblastí v posledních letech zmítá násilí drogových gangů, informovala s odvoláním na mexické úřady agentura Reuters.

Většina těl patřila velmi mladým lidem, či dokonce nezletilým, nejméně deset z nich byly ženy, řekla ve středu novinářům předsedkyně národní komise pro pohřešované osoby Karla Quintanaová. Jedná se o dosud největší odhalení tajných masových hrobů v Guanajuatu, dodala s tím, že pátrání iniciovali příbuzní zmizelých.

Pochmurný nález učinily úřady v okresu Salvatierra, kde se v poslední době zvýšil počet vražd v důsledku války znepřátelených drogových kartelů. V celém Guanajuatu s necelými šesti miliony obyvatel bylo mezi letošním lednem a srpnem evidováno 2250 vražd, což představuje nárůst o čtvrtinu v porovnání se stejným obdobím v předchozím roce.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Sesuvy kvůli tajfunu zabily ve Vietnamu osm lidí, 42 se pohřešuje

Sesuvy půdy v důsledku tajfunu Molave zabily ve středním Vietnamu nejméně osm lidí a 42 dalších je nezvěstných. S odvoláním na státní média o tom dnes informovala agentura AP, podle níž jde o jeden z nejsilnějších tajfunů v zemi za posledních 20 let.

Záchranáři vykopali osm těl ve vesnici Tra Van v provincii Quang Nam poté, co se na jejich domy sesunul vodou nasáklý svah. Další sesuv se odehrál v nedaleké vesnici Tra Leng, kde masa bahna a kamení zavalila několik domů s celkem 45 lidmi. Těla tří obětí se zde již podařilo vyprostit, dalších 42 osob se pohřešuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy