Policie uzavřela případ Čunek - vystěhování Romů

red dom
9. 10. 2007 6:37
Čunek podle policie zákon neporušil
Jiří Čunek online v redakci Aktuálně.cz
Jiří Čunek online v redakci Aktuálně.cz | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Vsetín - Policie uzavřela vyšetřování případu, kdy bývalý starosta města Vsetín a současný lídr KDU-ČSL Jiří Čunek vystěhoval několik romských rodin. Podle zjištění policie nedošlo k porušení zákona. Informaci jako první přinesl server iDnes.cz

Trestní oznámení na Čunka podalo asi patnáct lidí. Důvodem bylo podezření ze zneužívání pravomocí veřejného činitele, hanobení rasy, pomluvy a omezování osobní svobody, vydírání, útisku a podvodu. Romští aktivisté současně uvedli, že lidé, které Čunek vystěhoval, byli nuceni podepsat kupní smlouvy na nové byty pod nátlakem.

Policejní komisař Libor Kostka uvedl, že v celé kauze sehrála nepřehlédnutelnou roli medializace, kterou odstartovala jedna reportáž. Rozhodnutí policie o uzavření případu dále nekomentoval.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Nehoda u Slavkova zastavila provoz na tahu z Brna na Slovensko

Nehoda nákladního a osobního auta zastavila dnes ráno u Slavkova u Brna provoz na hlavním tahu I/50 z Brna na Slovensko. Směrem z Brna se auta nedostanou, od Uherského Hradiště jezdí objížďkou přes Křenovice, řekl mluvčí policie David Chaloupka. Na místě je několik zraněných a zasahuje tam vrtulník. Policie zatím nepotvrdila žádné oběti.

Nehoda se stala před 7:00. "Silnice je na výjezdu ven ze Slavkova ve směru na Brno uzavřená. Nehoda se stala hned za odbočkou na Křenovice," popsal mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Podle něj museli hasiči vyprostit z osobního auta tři lidi.

Další zprávy