reklama
 
 

Policie navrhla obžaloby v druhé větvi Rathovy kauzy

Aktualizováno 18. 8. 2015 11:45
Obviněných je devět lidí a osm společností. Případ se týká zmanipulovaných veřejných zakázek zadavatelů Středočeského kraje a Oblastní nemocnice Středočeského kraje.

Praha - Kriminalisté navrhli obžalovat devět lidí a osm společností z druhé větve kauzy bývalého poslance a středočeského exhejtmana Davida Ratha.

Mluvčí Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality Jaroslav Ibehej sdělil, že policisté předali státnímu zástupci trestní spis, který se týká zmanipulovaných veřejných zakázek zadavatelů Středočeského kraje a Oblastní nemocnice Středočeského kraje. Obvinění podle něj požadovali úplatky za 66 milionů korun.

Rath obviněný z korupce při veřejných zakázkách dostal v první části případu, ve které soud řešil 11 lidí, nepravomocně 8,5 roku vězení. Druhá část jeho kauzy se týká zejména firem, například Metrostavu.

Policisté podle Ibeheje navrhli obžalovat devět fyzických a osm právnických osob ze sjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě, pletichy při zadání veřejné zakázky a při veřejné soutěži, poškození finančních zájmů Evropské unie, přijetí úplatku či podplácení. Spisový materiál obsahuje podle mluvčího více než 20.000 listů.

Mezi firmami zapletenými do případu je i největší česká stavební společnost Metrostav, která spojitost s kauzou exposlance odmítla. Podezření se podle dřívějších informací médií týkají například tendrů pro nemocnice v Kladně, Mladé Boleslavi a Kolíně a dodávky vozů pro středočeskou záchrannou službu.

autoři: ČTK, Domácí | 18. 8. 2015 11:13

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama