Policie: Úplatky soudci Havlínovi putovaly přes nadaci

Karel Hrubeš Karel Hrubeš
25. 11. 2013 16:15
Jde o společnost, která má v popisu práce pomoc nemocným a postiženým lidem
Bývalý soudce obvodního soudu pro Prahu 2 JUDr. Ondřej Havlín (na snímku z dubna 2012).
Bývalý soudce obvodního soudu pro Prahu 2 JUDr. Ondřej Havlín (na snímku z dubna 2012). | Foto: ČTK

Praha - Vyšetřování policie v korupční kauze soudce Ondřeje Havlína přineslo zjištění, že část úplatků, které měl podle vyšetřovatelů soudce brát za manipulování případů, putovala na konto nadace HELP. Jde o společnost, která má v popisu práce pomoc nemocným a postiženým lidem.

Píše o tom ve svém aktuálním vydání deník Insider, který už před časem jeden takový případ popsal.

Šlo o nehodu pod vlivem alkoholu, kterou měl bývalý (a nyní obviněný) soudce Obvodního soudu pro Prahu 2 za úplatek zahladit - policie mu kvůli tomu v srpnu rozšířila obvinění.

Z odposlechů, které jsou citovány v textu obvinění a s nimiž se Insider seznámil, nyní vyplývá, jak byly peníze rozděleny. Kromě lidí obviněných v případu mělo jít 50 tisíc korun právě na konto uvedené nadace.

Zřizovateli nadace HELP jsou Jiří Klein a Petr Ponert, které v obchodním rejstříku najdeme v představenstvech hned několika firem, kde seděli vedle Havlínova dobrého přítele a jednoho z rychlostudentů na plzeňských právech Jana Harangozza. Jedna z takových firem - Hargo - má anonymní akcie a je oficiálním partnerem nadace.

Insider se s údaji uvedenými v Havlínově obvinění obrátil přímo na nadaci, konkrétně na druhého z jejích zřizovatelů Petra Ponerta.

Přečtěte si podrobnosti v placeném deníku Insider: Jak reagovali na odposlechy zástupci nadace a co ještě detektivové zjistili?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy