Policie ukázala fotky mrtvého. Identitu nezná, vodítkem může být tetování v azbuce

ČTK ČTK
17. 6. 2019 11:46
Kriminalisté z Hodonína spolu se slovenskými kolegy pátrají po totožnosti muže, jehož tělo se našlo v řece Moravě u slovenského města Holíč. Mohl se pohybovat na českém břehu poblíž Hodonína. Na policejním webu to v pondělí uvedl mluvčí Petr Zámečník.
Foto: ČTK

Tělo muže se našlo 6. června. Mělo by jít o muže středního věku, vysokého 171 centimetrů a váhy 65 kilogramů. Na nohou má vytetovány nápisy v azbuce. "Na levém předloktí a levém zápěstí má vytetována znaménka plus a minus," uvedl mluvčí.

Muž měl na sobě tmavé trenýrky a tričko s nápisem "Street wars" s tištěnými obrázky šesti postaviček. Je pravděpodobné, že šlo o rusky hovořícího muže, který se mohl před utonutím pohybovat na břehu řeky poblíž Hodonína. Může jít o zahraničního dělníka nebo turistu.

"Muž neměl žádné dokumenty a osobní věci, podle kterých by mohl být identifikován. Policie žádá veřejnost, aby pomohla s jeho identifikací," uvedl mluvčí. Informace k dotyčnému muži policie přijme na tísňové lince 158.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Na Svitavsku v noci hořel neobývaný dům. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev

Škodu za půl milionu korun způsobil v noci na neděli požár rodinného domu s dílnou v Mikulči na Svitavsku. Oheň do rána likvidovalo sedm hasičských jednotek.

Plameny zničily převážně dílnu a hospodářskou část stavení, uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. "Obytnou část se podařilo hasičům ochránit. Vyšetřovatelka dnes dopoledne zjistila, že příčinou vzniku požáru v Mikulči bylo uložení hořlavých látek v blízkosti kamen," uvedla Horáková. Objekt je neobývaný, při příjezdu hasičů byl celý v plamenech. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Indonéský prezident Widodo se v Jakartě ujal úřadu na dalších pět let

Inaugurace opětovně zvoleného indonéského prezidenta Jokoa Widodoa se konala za přísných bezpečnostních opatření, před deseti dny se totiž muslimští radikálové pokusili zavraždit jednoho z ministrů, který je stále hospitalizován. Nad pořádkem v ulicích dohlíželo 30 tisíc policistů a vojáků.

Indonésané Widodoa zvolili v dubnu v přímých volbách na další pětileté období, které bude poslední, jak ukládá ústava. Očekává se, že prezident v nejbližší době oznámí složení vlády. Widodo pochází ze skromných poměrů a už jako dítě musel pracovat, aby pomohl rodině. Než se stal roku 2012 guvernérem Jakarty, studoval lesnictví a působil jako starosta ve městě Solo. Jeho popularita však postupně slábne, píše agentura AFP. V září Indonésie zažila studentské protesty, nepokoje v provincii Papua a vláda také s obtížemi zvládala rozsáhlé požáry na Borneu a Sumatře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy