Policie stíhá ženu, která na sociálních sítích podněcovala k vraždě Čaputové

ČTK ČTK
7. 10. 2019 17:05
Policie stíhá od minulého týdne šedesátiletou ženu, která podle kriminalistů na sociální síti podněcovala k vraždě prezidentky Slovenska Zuzany Čaputové. Za podněcování k trestnému činu ženě hrozí trest odnětí svobody v délce až dvou let.
Prezidentka Slovenska Zuzana Čaputová
Prezidentka Slovenska Zuzana Čaputová | Foto: ČTK

Příspěvek ženy policie objevila vlastním monitorováním sociálních sítí.

"Vzhledem k tomu kriminalisté začali ve spolupráci s ochrannou službou na případu pracovat, podezřelou ženu ztotožnili a k věci vyslechli," uvedl mluvčí policie Jan Daněk.

Žena se podle Daňka k činu přiznala, stíhání je vedeno na svobodě. Za podněcování k trestnému činu ženě hrozí trest odnětí svobody v délce až dvou let.

Stejný trest hrozí také zastupiteli a bývalému radnímu Jesenice Martinu Langovi (dříve ODS), který vyhrožoval prezidentu Miloši Zemanovi. Někdejší radní v dubnu na sociální síti napsal mimo jiné, že "Zeman je druhý Hitler a je nutné ho podřezat jako svini".

 

Právě se děje

před 13 minutami

Česko podepíše smlouvu s USA o dodání dvanácti vrtulníků do konce roku, oznámil Metnar

Ministerstvo obrany definitivně schválilo nákup 12 vrtulníků ze Spojených států v celkové ceně 14,6 miliardy korun bez DPH. Smlouvu chce uzavřít do konce roku. Resort o tom v úterý informoval vládu, řekl po zasedání kabinetu ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Všechny stroje by pak měla česká armáda dostat v roce 2023.

Metnar uvedl, že obrana dala při nákupu přednost nejbezpečnějšímu a nejtransparentnějšímu druhu zakázky, tedy na úrovni vlád. Česko díky tomu získá osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper za cenu, za kterou by je kupovala americká armáda. "Nové vrtulníky armáda nutně potřebuje, potřebujeme nahradit současné Mi-24, které jsou na hraně životnosti. A potřebujeme se odvázat od závislosti na ruské provenienci," řekl Metnar.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Vzniká nová španělská vláda. Sánchezovi socialisté se dohodli s levicí

Španělští vládní socialisté se předběžně dohodli na koaliční vládě s druhou nejsilnější levicovou aliancí Unidas Podemos. Lídři těchto formací Pedro Sánchez a Pablo Iglesias podepsali dohodu v úterý před novináři v salonku dolní komory parlamentu. K vládnutí ale budou potřebovat ještě podporu dalších menších stran, z nichž některé už jim ji slíbily.

Nedělní parlamentní volby ve Španělsku vyhráli socialisté úřadujícího premiéra Pedra Sáncheze, kteří v dolní komoře obsadí 120 křesel. Spolu s Unidas Podemos, kterou vede Iglesias, budou mít 155 mandátů. K absolutní většině ve 350členné dolní komoře parlamentu potřebují 176 hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy