reklama
 
 

Čelný úředník vnitra obviněn, z trezoru ukradl peníze

Aktualizováno 29. 1. 2014 15:12
Vedoucí oddělení ministerstva podle policie ukradl stovky tisíc korun

Praha - Pražská policie začala stíhat vysoce postaveného úředníka ministerstva vnitra.

Vedoucí analytického oddělení na odboru interního auditu a kontroly Václav Chochol byl podle zjištění deníku Aktuálně.cz obviněn za to, že zcizil peníze z trezoru své podřízené.

Údajně se mělo jednat o několik stovek tisíc korun. Prací úředníka na vnitru přitom je hlídat hospodaření na ministerstvu.

"Ano, mohu potvrdit, že byl obviněn úředník z oddělení auditu," řekl Aktuálně.cz mluvčí ministerstva vnitra Pavel Novák.

To, že bylo zahájeno trestní stíhání pracovníka vnitra, potvrdil i mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Podle něj byl 36letý muž obviněn pro trestný čin krádeže.

"Případ je v samém počátku, nebudeme k němu poskytovat další informace," dodal Hulan.

Informace o stíhání úředníka dostal i ministr vnitra Martin Pecina, který k dnešnímu dni ve funkci končí. "Zaslechl jsem to, ale nikdo mě o tom neinformoval oficiálně," řekl deníku Aktuálně.cz Pecina.

Vyjádření obviněného úředníka redakce zjišťuje, na vnitru nebyl Chochol ve středu k zastižení. "Pracovník ke konci ledna na ministerstvu končí," dodal Novák. Zda jeho konec v úřadu souvisí s tímto obviněním, ale nedokázal říct.

Podle informací deníku Aktuálně.cz měl úředník z trezoru odcizit 360 tisíc korun. Ani k tomu se Hulan ani Novák vyjadřovat nechtěli.

autor: Radek Nohl | 29. 1. 2014 13:08

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama