reklama
 
 

Policie stíhá osm lidí za ovlivňování povolení k pobytu v Česku

16. 10. 2018 10:42
Obvinění jsou původem z Ruska a Vietnamu, neoprávněnými zásahy do registračních systémů si měli vydělat stamiliony.

Praha - Policie obvinila osm lidí původem z Ruska a Vietnamu za ovlivňování žádostí o povolení k pobytu v Česku. Vydělali si tím podle kriminalistů stovky milionů korun. Částečně přitom narušili činnost českého ministerstva zahraničních věcí. Na svých webech o tom informovaly Vrchní státní zastupitelství v Praze a Národní centrála proti organizovanému zločinu.

Stíhaní lidé byli zadrženi letos 18. září. "Ještě téhož dne byly všechny osoby obviněny ze spáchání zločinu neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací," uvedla státní zástupkyně Petra Ullrichová. Čtyři z nich jsou stíháni také za legalizaci výnosů z trestné činnosti. Všech osm obviněných je ve vazbě.

"Uvedených zločinů se obvinění měli dopustit tím, že neoprávněně zasahovali do činnosti registrační systémů určených k podávání žádostí o povolení k pobytu na území České republiky, čímž měli narušit činnost Ministerstva zahraničních věcí ČR. Trestnou činností získali obvinění prospěch v řádech stovek milionů korun," doplnila Ullrichová.

S kriminalisty na případu spolupracovala Bezpečnostní informační služba a vietnamské ministerstvo veřejné bezpečnosti.

autor: ČTK | 16. 10. 2018 10:42

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama