Policie stíhá Čecha, který se účastnil bojů na Ukrajině. Je podezřelý z přípravy teroristického činu

ČTK ČTK
11. 6. 2017 19:40
Policie obvinila prvního Čecha, který se účastnil bojů na straně proruských separatistů na východní Ukrajině, píše týdeník Respekt. Muž je podle týdeníku podezřelý z teroristického útoku ve fázi přípravy. Co přesně Čech na Ukrajině dělal, není podle Respektu jasné. Muž působil určitou dobu v české armádě, k níž po návratu údajně nastoupil. Při přijímání minulost muže nikdo nezjistil, přišlo se na ni až později díky fotografiím zveřejněným na sociální síti, uvedl Respekt s tím, že muž byl členem klubu vojenských výsadkových veteránů. Kolik Čechů na východě Ukrajiny bojovalo nebo bojuje, není jasné. Média odhadovala okolo tří desítek.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 9 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy