Policie sníží rychlost na úsecích pražské magistrály

Zpravodajská směna
28. 12. 2009 18:50
Změny začnou platit od Nového roku
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Praha - Povolená rychlost na některých úsecích pražské magistrály se od nového roku sníží na 50 km/h.

O změně dnes informovala mluvčí pražské policie Eva Miklíková. Policie se takto rozhodla v souvislosti s bojem proti hluku ve městě.

Řidiči budou muset dodržet padesátikilometrovou rychlost na silnici 5. května v úseku Jižní spojka - Boženy Němcové, ulicí Cínoveckou v úseku Kostelecká - MÚK Letňany a Jižní spojce v úseku Vrbova - Chodovská a dále také v úseku Barrandovský most - Vrbova, ulicí Spořilovskou v úseku Brněnská - Jižní spojka a Lipskou v úseku Za Teplárnou - Evropská.

Nová omezení se dotknou i některých dalších úseků, ale pouze v nočních hodinách.

"Rychlost 100 km/h, která zde platila v době od 23.00 do 05.00 hodin, bude nově omezena na 80 km/h," doplnila mluvčí s tím, že pokud bude v úseku povolena rychlost vyšší, bude vyznačena dopravní značkou. Ty už policisté začali instalovat dnes. "Změna dopravního značení bude probíhat od pondělí dne 28. prosince 2009. Účinná bude ale až od 1. ledna 2010," uvedla Miklíková.

Policie také ve zprávě upozorňuje řidiče, aby nespoléhali na počáteční benevolenci strážníku při překročení rychlosti v daných úsecích. Podle mluvčí policie žádné ústupky dělat nebude.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

České házenkářky na úvod Eura prohrály se Švédskem

České házenkářky vstoupily do mistrovství Evropy v Dánsku porážkou 23:27 s favorizovaným Švédskem. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného v úvodním utkání základní skupiny B v Herningu dlouho držely krok, na startu druhého poločasu dokonce vedly o tři branky, ale závěr patřil Seveřankám.

V dalším duelu se český tým v sobotu utká s Ruskem a v pondělí zakončí skupinu proti Španělsku. Do další fáze turnaje, kterou budou dvě šestičlenné skupiny, postoupí první tři celky.

Švédsko a Česko se měly utkat už v březnu v kvalifikaci, kvůli koronaviru ale byly oba zápasy zrušeny a na šampionát se dostaly stejné týmy jako předloni. Kvůli přetrvávající pandemii se celý turnaj hraje bez diváků.

Zatímco český tým kvůli koronaviru nehrál zápas více než rok, Švédky stihly před šampionátem čtyři přípravná utkání. Svěřenkyně kouče Bašného se ale favoritek, s nimiž se jim v posledních letech nedařilo, nezalekly a od úvodu držely krok.

Seveřanky, šestý tým z předloňského Eura, sice v prvním poločase většinu času vedly, ale maximálně o dva góly. Mezi tyčemi v české brance se dařilo Kudláčkové, která působí ve švédském Kristianstadu, a i díky jejím zákrokům držel outsider v poločase nadějnou remízu 13:13.

Vstup do druhého dějství vyšel českému celku ještě lépe. Národní tým dal úvodní tři branky a chvíli měl překvapivý třígólový náskok. Pak přišla rozhodující fáze utkání.

Švédky po sérii čtyř branek otočily stav a ve 42. minutě vedly 19:18. Seveřanky se uklidnily a postupně navyšovaly náskok. V 56. minutě upravila Strömbergová už na 27:21 a bylo rozhodnuto.

Utkání skupiny B mistrovství Evropy házenkářek v Dánsku:

Švédsko - Česko 27:23 (13:13)

Sestava a branky Česka: Kudláčková, Novotná - Knedlíková 2, Konečná, Maňáková, Kvášová 2, Kordovská 2, Mikulášková, Hurychová 2, Šustková, Marčíková 3, Stříšková, Zachová, Kovářová, Jeřábková 8, Malá 4.

Nejvíce branek Švédska: Blohmová 5. Rozhodčí: Antičová, Jakovljevičová (obě Srb.). Sedmimetrové hody: 10/5 - 6/4. Vyloučení: 7:4. Bez diváků.

Rusko - Španělsko 31:22 (13:11)

Skupina D:

Německo - Rumunsko 22:19 (13:10), Norsko - Polsko 35:22 (17:13).

Zdroj: ČTK
Další zprávy