Policie sníží rychlost na úsecích pražské magistrály

Zpravodajská směna
28. 12. 2009 18:50
Změny začnou platit od Nového roku
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Praha - Povolená rychlost na některých úsecích pražské magistrály se od nového roku sníží na 50 km/h.

O změně dnes informovala mluvčí pražské policie Eva Miklíková. Policie se takto rozhodla v souvislosti s bojem proti hluku ve městě.

Řidiči budou muset dodržet padesátikilometrovou rychlost na silnici 5. května v úseku Jižní spojka - Boženy Němcové, ulicí Cínoveckou v úseku Kostelecká - MÚK Letňany a Jižní spojce v úseku Vrbova - Chodovská a dále také v úseku Barrandovský most - Vrbova, ulicí Spořilovskou v úseku Brněnská - Jižní spojka a Lipskou v úseku Za Teplárnou - Evropská.

Nová omezení se dotknou i některých dalších úseků, ale pouze v nočních hodinách.

"Rychlost 100 km/h, která zde platila v době od 23.00 do 05.00 hodin, bude nově omezena na 80 km/h," doplnila mluvčí s tím, že pokud bude v úseku povolena rychlost vyšší, bude vyznačena dopravní značkou. Ty už policisté začali instalovat dnes. "Změna dopravního značení bude probíhat od pondělí dne 28. prosince 2009. Účinná bude ale až od 1. ledna 2010," uvedla Miklíková.

Policie také ve zprávě upozorňuje řidiče, aby nespoléhali na počáteční benevolenci strážníku při překročení rychlosti v daných úsecích. Podle mluvčí policie žádné ústupky dělat nebude.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Sněmovna USA schválila krátkodobé financování vlády, Trump má peníze do Vánoc

Americká Sněmovna reprezentantů schválila návrh zákona, který na měsíc zajistí finance pro chod vlády USA. Federální administrativa prezidenta Donalda Trumpa má prozatím peníze na provoz do čtvrtka, nové opatření jí peníze zaručí do 20. prosince. Návrh musí ještě podpořit Senát a podepsat prezident, který ale toto řešení podle agentury Reuters podporuje.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Maradona vydržel na trenérské lavičce dva měsíce

Další trenérské angažmá Diega Maradony skončilo po dvou měsících. Slavný devětapadesátiletý Argentinec převzal v září poslední tým domácí prvoligové tabulky Gimnasia, ale dnes oznámil odchod. Souvisel s tím, že fotbalový klub z města La Plata bude mít nového šéfa.

Kapitán mistrů světa z roku 1986 Maradona vedl Gimnasiu v osmi zápasech. Třikrát s ní slavil vítězství a pod jeho vedením si tým v tabulce polepšil o dvě příčky. Na stadion přilákal tisíce nových fanoušků.

Své další působení v klubu ale spojil s šéfem Gabrielem Pellegrinem, který se v sobotních volbách nebude ucházet o znovuzvolení. "Přišel jsem s tebou a s tebou i odcházím," řekl Maradona.

Do Argentiny se vrátil z Mexika, kde do června vedl druholigový celek Sinaloa Dorados. K němu by se podle spekulací médií mohl vrátit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy