Policie se zajímá, jak zkrachovala firma na levné bydlení

ČTK ČTK
23. 8. 2014 21:00
Po stavební firmě EDC Group zůstalo padesát věřitelů, kteří přišli o životní úspory. Bývalý šéf společnosti už zase podniká s jinou firmou.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Policie začala prošetřovat krach stavební firmy EDC Group, která nabízela levné dřevostavby na míru. Uvedla to v sobotu Česká televize (ČT). Po společnosti zůstalo podle ČT přes padesát věřitelů, kteří přišli o životní úspory a tvrdí, že byli podvedeni. Vadí jim, že bývalý šéf firmy EDC Group začal podnikat pod hlavičkou nové společnosti.

Firma ukončila činnost před dvěma lety bez toho, aby některým klientům domy dostavěla. Do hry se podle ČT vložilo státní zastupitelství, které zaúkolovalo policii, aby detailně prověřila hospodaření firmy a zjistila, zda nejde o trestný čin.

"Platí, že řádný hospodář se ke svému majetku chová svědomitě a zodpovědně nejen tak, aby zabraňoval možnému vzniku škody," uvedla státní zástupkyně Vendula Skrášková.

"Vše jsme dělali s péčí řádného hospodáře. Byla proti nám na internetu štvavá kampaň a padly nám zakázky," vysvětluje krach firmy její bývalý šéf Luděk Vondruš. Firma EDC Group nedluží podle televize jenom klientům, ale i státu a zdravotním pojišťovnám. Její bývalý šéf tvrdí, že žádný majetek nemá.

 

Právě se děje

před 5 minutami

V depu v Praze vykolejila při posunu lokomotiva, část příměstských vlaků stojí

V železničním depu v Praze Vršovicích v úterý ráno vykolejila při posunu lokomotiva. Nehoda zastavila provoz příměstských vlaků mezi hlavním nádražím a Braníkem. Obnovení provozu České dráhy předpokládají v poledne, vyplývá z jejich webu. Co bylo příčinou vykolejení stroje, se vyšetřuje. "Následně bude nakolejení speciální technikou a oprava kolejiště," uvedly dráhy.

před 34 minutami

Putin Saúdské Arábii nabídl systém protiraketové obrany S-400

Rusko je po útoku na saúdskoarabská ropná zařízení připraveno Rijádu pomoci a prodat mu systém protiraketové obrany S-400. Řekl to ruský prezident Vladimir Putin po pondělních rozhovorech o Sýrii s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem a íránským prezidentem Hasanem Rúháním v Ankaře. Informovala o tom agentura Reuters. 

Další zprávy