Policie se zajímá, jak zkrachovala firma na levné bydlení

ČTK ČTK
23. 8. 2014 21:00
Po stavební firmě EDC Group zůstalo padesát věřitelů, kteří přišli o životní úspory. Bývalý šéf společnosti už zase podniká s jinou firmou.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Policie začala prošetřovat krach stavební firmy EDC Group, která nabízela levné dřevostavby na míru. Uvedla to v sobotu Česká televize (ČT). Po společnosti zůstalo podle ČT přes padesát věřitelů, kteří přišli o životní úspory a tvrdí, že byli podvedeni. Vadí jim, že bývalý šéf firmy EDC Group začal podnikat pod hlavičkou nové společnosti.

Firma ukončila činnost před dvěma lety bez toho, aby některým klientům domy dostavěla. Do hry se podle ČT vložilo státní zastupitelství, které zaúkolovalo policii, aby detailně prověřila hospodaření firmy a zjistila, zda nejde o trestný čin.

"Platí, že řádný hospodář se ke svému majetku chová svědomitě a zodpovědně nejen tak, aby zabraňoval možnému vzniku škody," uvedla státní zástupkyně Vendula Skrášková.

"Vše jsme dělali s péčí řádného hospodáře. Byla proti nám na internetu štvavá kampaň a padly nám zakázky," vysvětluje krach firmy její bývalý šéf Luděk Vondruš. Firma EDC Group nedluží podle televize jenom klientům, ale i státu a zdravotním pojišťovnám. Její bývalý šéf tvrdí, že žádný majetek nemá.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Návrh na spojení agentury CzechInvest, CzechTrade a CzechTourism projedná vláda, plán kritizuje Hospodářská komora

Sestěhování agentur CzechInvest, CzechTrade a CzechTourism v České republice i v zahraničí by mělo v následujících třech letech přinést úsporu 138 milionů korun. Novinářům to před pondělním zasedáním vlády řekl ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO).

Kabinet v pondělí projedná přestěhování agentur CzechTrade a CzechTourism do státní budovy ve Štěpánské ulici v Praze, kde sídlí agentura CzechInvest. 

V neděli plánované sloučení ostře zkritizovala Hospodářská komora. "Projekt synergie, tedy sloučení státních agentur CzechTrade, CzechInvest a CzechTourism, kterým se v pondělí zabývá vláda, bude místo revoluční změny podpory podnikání a exportu pouhým sestěhováním těchto subjektů bez zásadních změn a důkladného auditu jejich fungování," uvedla komora v tiskové zprávě.

Vládní materiál podle Hospodářské komory například vůbec neřeší roztříštěné řízení podpory zahraničního obchodu tuzemských firem v zahraničí. Havlíček výtky odmítl, vyjádření komory má za velmi překvapivé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy