Policie prověřuje další dva sponzory Věcí veřejných

Radek Nohl Radek Nohl
21. 12. 2012 17:23
Kvůli případu obstavila majetek za 50 milionů korun
Předseda Radek John připustil vrácení darů.
Předseda Radek John připustil vrácení darů. | Foto: Ludvík Hradilek

Insider - Na listině sponzorů Věcí veřejných se po advokátovi Danielu Musilovi objevila další dvě jména, po nichž jde kvůli podezření z rozsáhlého podvodu policie.

Jde o kauzu, v níž policie prověřuje 18 firem, že neoprávněně získaly od úřadů práce na 100 milionů korun. Deník Insider zjistil, že mezi nimi jsou také společnosti Verve-Invest a Besico Real, které darovaly Věcem veřejným dvakrát dva miliony. Na darovací listině jsou pak pod nimi podepsáni Miloslav Vít a Miroslav Černý, kteří také v orgánech obou zmíněných společností sedí a které také policie prověřuje.

Insider přitom už ve čtvrtek upozornil, že protikorupční policie obstavila u několika jejich firem majetek v hodnotě zhruba 50 milionů.

V krátké době je to další případ, který ukazuje na stranické peníze Věcí veřejných. Pro úplnost připomínáme, že před několika dny policie zadržela a následně i obvinila z daňového podvodu advokáta Daniela Musila, který dal sám jako fyzická osoba nebo jeho společnosti Věcem veřejným 11 milionů.

Sponzor Miloslav Vít odmítl o případu mluvit, předseda VV Radek John v reakci pro Insider připustil, že by strana mohla tyto dary vrátit. Protikorupční policie sice případ potvrzuje, ale jinak ho rovněž odmítá komentovat.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Co spojuje sponzory Věcí veřejných?

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dálnice D3 u Českých Budějovic je po nehodě kamionu ve směru z Prahy zavřená

Dálnice D3 je na 122. kilometru mezi Borkem a Ševětínem na Českobudějovicku ve směru z Prahy neprůjezdná. Havaroval tam kamion. Při nehodě se nikdo nezranil. Dálnice bude zavřená asi do 12:00. Směr na Prahu je průjezdný bez omezení, provoz je minimální. Informovali o tom mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů a krajský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Policie odklání dopravu na výjezdu 118 Ševětín. "Nákladní auto narazilo do svodidel," uvedl Matzner. Nyní se auto odtahuje a dálnice se uklízí. Když se odtahová služba snažila kamion vyprostit, prorazila se nádrž nákladního auta. Na vozovku pak unikly pohonné hmoty, na místě tak zasahují i hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy