reklama
 
 

Policie pátrá po matce zavražděné novorozené holčičky, rodit mohla na veřejných toaletách

31. 7. 2016 17:39
Podle soudní pitvy byla novorozená holčička donošená a zdravá. Zemřela bezprostředně po porodu násilným způsobem. Neznámý člověk ji potom i s placentou zabalil do igelitu a odhodil do kontejneru na plast v Praze nebo ve Středočeském kraji. Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po matce dítěte. Dítě mohla porodit na veřejných toaletách.

Zavražděný novorozenec nalezený před týdnem v třídírně plastů v Praze 10 byla zdravá holčička. Policie žádá o pomoc s pátráním po matce i personál veřejných toalet, kde se dítě mohlo narodit.

Informace mohou poskytnout i gynekologové nebo zaměstnanci lékáren. Na webu to v neděli uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Tělo novorozence našli pracovníci třídírny minulý týden v noci na sobotu, podle výsledků soudní pitvy byla holčička donošená a zdravá. "Pitva vyšetřovatelům zároveň prozradila otřesné detaily mechanismu zranění dítěte, to podle všeho zemřelo bezprostředně po porodu násilným způsobem," uvedla bez dalšího upřesnění Zoulová.

Neznámý člověk usmrcené novorozeně spolu s pupečníkovou šňůrou, placentou a papírovými ručníky zabalil do černého igelitu a odhodil do kontejneru na plast někde v Praze či ve Středočeském kraji, dodala mluvčí. Požádala o pomoc v pátrání také personál veřejných toalet. "Podle struktury papírových ručníků, nalezených u tělíčka novorozence, se může jednat o hygienickou potřebu typickou pro tato zařízení," vysvětlila. Fotografie ručníků a igelitu policie zveřejnila na svém webu.

O informace o těhotné ženě, která je viditelně po porodu a bez dítěte, žádají vyšetřovatelé veřejnost. "Vedle gynekologů a porodníků nyní policie apeluje rovněž na personál lékáren. Dotyčná rodička nebo osoba z jejího okolí mohla v uplynulém týdnu požadovat v lékárně vydání léků na poporodní komplikace nebo alespoň tyto komplikace konzultovat," uvedla Zoulová. Policii mohou lidé kontaktovat na tísňové telefonní lince 158.

autor: ČTK | 31. 7. 2016 17:39

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama