Policie pátrá po chlapcích, které jejich otec odvedl z azylového domu v Liberci

ČTK ČTK
8. 6. 2023 6:04
Policie pátrá po chlapcích, které jejich otec odvedl z azylového domu v Liberci

Policie pátrá dvou chlapcích ve věku dva a pět roků, které si jejich otec ve středu vyzvedl v dětském azylovém zařízení v Liberci, do kterého je následně nevrátil. Kriminalisté současně pátrají po jejich otci, 45letém Pavlu Pytlounovi z Děčínska. Jakékoliv informace, které by mohly vést k vypátrání pohřešovaných, lze volat na linku 158.

Chlapci byli do azylového zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc umístěni na základě rozhodnutí soudu, který současně výrazně omezil styk rodičů s dětmi. Otec je ve středu ze zařízení vyzvedl za účelem společné procházky, z níž už se nevrátili.

Pětiletý Pavel Pytloun je přibližně 116 centimetrů vysoký, má světlé rovné vlasy a modré oči. Chlapec odešel z azylového zařízení v modré mikině a v šedých teplákách. Na nohou měl šedé boty a na hlavě červenou kšiltovou čepici s motivem fimu Auta.

Jeho dvouletý bratr Feruz Pytloun je zhruba 92 centimetrů vysoký, má světlé vlasy a modré oči. Na pravé ruce má jizvu. Z azylového zařízení odešel ustrojený do modré mikiny a v šedých tepláků. Na nohou měl sportovní boty značky Puma a na hlavě modrou kšiltovou čepici s motivem filmu Tlapková patrola.

"Pokud chlapce spatříte, volejte prosím okamžitě naši bezplatnou tísňovou linku 158," uvedli policisté. Ti současně pátrají po otci obou dětí, 45letém Pavlu Pytlounovi, který má trvalé bydliště ve Starých Křečanech v okrese Děčín.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy