Případ ženy uštknuté mambou policie odložila, trestný čin se nestal

ČTK ČTK
18. 2. 2019 15:38
Pražská policie odložila vyšetřování říjnového úmrtí třicetileté ženy z pražských Hlubočep, která zemřela po uštknutí mambou zelenou. Z trestného činu nikoho nepodezírá.
Odchycená mamba zelená.
Odchycená mamba zelená. | Foto: Aktu.cz

Zemřelá žena byla pravděpodobně majitelkou mamby, která na začátku října unikla z domu v Hlubočepích. Hada, k jehož chovu neměla povolení, se podařilo odchytit po třech dnech v nedaleké zahrádkářské osadě. Police už dřív uvedla, že podle pitvy žena zemřela po působení neurotoxinu hadího jedu.

Rybanský počátkem prosince oznámil, že na smrti ženy policie neshledala zavinění dalšího člověka. "Protože ve věci nejde o podezření z trestného činu, policejní orgán celou věc odložil," informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Ženu po uštknutí resuscitovali zdravotničtí záchranáři, v nemocnici dostala antisérum. Zdravotníci ji udržovali v umělém spánku. Zemřela po téměř dvou týdnech. Podle herpetologa Tomáše Bublíka, u kterého mamba po odchycení zůstala, had zřejmě nebyl z odchovu, ale byl odchycen v přírodě.

Policie zveřejnila záběry z odchycení nebezpečného hada. | Video: Policie ČR
 

Právě se děje

před 2 minutami

Policista v Texasu zastřelil černošku skrze okno její ložnice, cítil se ohrožený

V texaském Fort Worthu o víkendu bílý policista zastřelil 28letou černošku poté, co k jejímu domu hlídku uprostřed noci přivolali znepokojení sousedé kvůli otevřeným vchodovým dveřím. Strážce zákona vystřelil, když při obcházení domu zahlédl v okně ložnice lidskou postavu. Podle prohlášení místní policie se cítil v ohrožení.

K domu Atatiany Jeffersonové policejní hlídka dorazila kolem půl třetí ráno tamního času v noci na sobotu, uvádí zpravodajský web BBC. Video z kamery umístěné na uniformě strážníka ukazuje, jak dvojice policistů nejdříve kontroluje vchodové dveře a následně za svitu baterek míří podél obvodu stavení. V jistém momentě se záběr stáčí k oknu ložnice, kde se objevila postava. Policista křičí "Ruce vzhůru! Chci vidět vaše ruce!", načež prakticky okamžitě střílí.

Jeffersonová střelné ráně na místě podlehla. V ložnici s ní v osudném momentě byl ještě osmiletý synovec, kterého podle vyjádření rodiny měla tu noc doma na hlídání. Policie uvedla, že v pokoji se našla zbraň, není však jasné, zda ji Jeffersonová před smrtí držela v ruce.

Zdroj: ČTK
před 5 minutami

V Národním divadle se dnes lidé rozloučí s Vlastou Chramostovou

Historická budova divadla na Národní třídě bude otevřená od 10:30, lidé mohou přinášet květiny a poklonit se herečce či zapsat vzkaz do kondolenční knihy. V 11:00 začne na pódiu smuteční obřad. Známá herečka a jedna z prvních signatářů Charty 77 zemřela 6. října ve věku 92 let.

S proslovem vystoupí ředitel Národního divadla Jan Burian, rektor Akademie múzických umění Jan Hančil nebo herec David Prachař. Recitovat bude Zuzana Stivínová. Zhruba padesátiminutový program bude v přímém přenosu přenášet Česká televize.

Zdroj: ČTK
Další zprávy