reklama
 
 

Policie obvinila z vraždy dvou bezdomovců na Frýdecko-Místecku dalšího bezdomovce

30. 12. 2015 11:07
Z vraždy dvou bezdomovců na Frýdecko-Místecku policie obvinila šedesátiletého muže, rovněž bezdomovce. Muži hrozí až výjimečný trest. K motivu vraždy se policisté zatím nechtějí vyjadřovat. Podle policejní mluvčí Gabriely Holčákové muž oběti usmrtil na odlehlém místě v lese. Těla muže a ženy se našla nedaleko jejich provizorního bydliště v lese blízko skládky ve frýdecko-místecké části Panské Nové Dvory.

Ostrava - Z vraždy dvou bezdomovců na Frýdecko-Místecku policie obvinila šedesátiletého muže, rovněž bezdomovce. Pachateli hrozí až výjimečný trest, řekla ve středu mluvčí policie Gabriela Holčáková. K motivu vraždy se kriminalisté zatím nechtějí vyjadřovat.

Oběťmi trestného činu, který se stal v minulých dnech, byli osmačtyřicetiletý muž a o dva roky starší žena.

"Muž je podezřelý, že opakovaně zaútočil na oba poškozené takovou intenzitou, že utrpěli závažná poranění, kterým následně podlehli. Zraněným muž neposkytl pomoc, poté, co zemřeli, místo opustil," uvedla Holčáková. Byl podán návrh na vzetí obviněného do vazby.

Podle Holčákové muž oběti usmrtil na odlehlém místě v lese. "Ohledání místa činu probíhalo v těžkých podmínkách. Byla nutná součinnost s dalšími subjekty, například zajištění osvětlení prostoru. Na místě činu byl přítomen soudní znalec i specialisté odboru kriminalistické techniky a expertíz," uvedla mluvčí.

Dodala, že policisté vyslechli desítky lidí, kteří byli v okruhu několika kilometrů od místa činu.

"Kriminalisté shromáždili důkazy a podezřelý byl zjištěn a usvědčen ve velmi krátké době. Policisté zadrželi muže již třetí den po oznámení události," doplnila mluvčí.

Server iDnes.cz v úterý napsal, že těla muže a ženy se našla nedaleko jejich provizorního bydliště v lese blízko skládky ve frýdecko-místecké části Panské Nové Dvory.

autor: ČTK | 30. 12. 2015 11:07

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama