Policie obvinila soudkyni z toho, že léta týrala dceru

Domácí ČTK Domácí, ČTK
29. 1. 2014 7:19
Obviněnou je litoměřická soudkyně Ivetta Hořejší.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Reuters

Litoměřice - Kriminalisté obvinili soudkyni litoměřického soudu Ivettu Hořejší. Podezřívají ji, že týrala svoji dceru. Podle policie ji opakovaně verbálně i fyzicky napadala a ponižovala ji. Zjistil to Český rozhlas - Radiožurnál.

Soudkyně se k případu nechce vyjadřovat. Vzkázala to přes svou advokátku Ladislavu Chládkovou.

Na policii se obrátila přímo dcera soudkyně, které je nyní 24 let. Tvrdí, že ji vloni v srpnu její vlastní matka napadla a ona skončila s otřesem mozku a pohmožděninami v péči lékařů. Dívka se z matčina chování podle svých slov dosud nevzpamatovala a musí se léčit u psychiatra.

"Je to pro mě hodně těžké, ale vím, že je to tak správně, že jsem to měla udělat už dávno, a nemusela jsem mít následky, které teď mám," řekla rozhlasu Eliška Hořejší. Soudkyně podle policie dceru Elišku opakovaně napadala ústně i fyzicky od roku 2008.

"Bylo zahájeno stíhání 54leté ženy, která je obviněna z týrání osoby žijící ve společném obydlí a přečinu ublížení na zdraví. Ženě hrozí trest odnětí svobody v délce dvou až osmi let," oznámila Radiožurnálu policejní mluvčí Jana Dětská.

Policie nechtěla oficiálně potvrdit, zda se jedná o soudkyni, ale ministerstvo spravedlnosti již uvedlo, že si vyžádalo spis. "Pokud by skutečnosti byly závažné, může dojít k zahájení správního řízení s danou soudkyní o dočasném zproštění funkce," řekl rozhlasu mluvčí ministerstva Robert Schuster.

Případ Hořejší je už třetí kauzou údajných prohřešků litoměřických soudců za posledních několik let. V roce 2005 byl obviněn soudce Josef Knotek z toho, že prý chtěl s dalšími lidmi zahladit dopravní nehodu bývalého soudce Nejvyššího soudu. Kvůli neprůkaznosti odposlechů ale soud nakonec obžalované osvobodil.

V roce 2011 policie obvinila opět Knotka a také soudce Ladislava Jelínka z přijímání úplatku a zneužití pravomocí. Za úplatu prý dvojice soudců ovlivňovala kauzy. Letos bylo ale soudní projednávání kauzy odročeno na neurčito. Dva z obžalovaných totiž nemají advokáta, jeden z obhájců podal námitku kvůli údajné podjatosti státního zastupitelství a z líčení se omluvil jeden svědek.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy