Policie obvinila šest lidí z krácení daní se škodou 160 milionů korun. Hrozí jim až deset let vězení

ČTK ČTK
7. 4. 2016 12:32
Protikorupční policie obvinila šest lidí z rozsáhlého krácení daně z přidané hodnoty s celkovou škodou přesahující 160 milionů korun. V případě prokázání viny jim hrozí až desetileté vězení. Muž a žena jsou stíháni jako uprchlí. "Podle našich závěrů mělo v období od listopadu 2009 do srpna 2011 v rámci účelově vytvořeného řetězce firem docházet ke krácení daně z přidané hodnoty v souvislosti s předstíráním obchodní činnosti," popsal mluvčí protikorupčního útvaru Jaroslav Ibehej s tím, že předstírané obchody se týkaly například dieselagregátů či hutního materiálu, služby pak zahrnovaly svářečské, lakýrnické či zámečnické práce. Zatím se podařilo zajistit nemovitosti v hodnotě 25 milionů Kč.
Pachatelům, za krácení daně se škodou přesahující 160 milionů korun, hrozí až deset lez za mřížemi. (Ilustrační foto)
Pachatelům, za krácení daně se škodou přesahující 160 milionů korun, hrozí až deset lez za mřížemi. (Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pomoc Červeného kříže Sýrii soustředí na obnovu pomocí osiva a ovcí

Humanitární pomoc Sýrii se začíná soustředit na menší projekty, jejichž cílem je pomoci obyvatelům válkou zdevastované země pěstovat zemědělské plodiny, chovat ovce a najít si způsob obživy. Podle agentury Reuters to dnes řekl šéf Mezinárodní federace společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce (IFRC) Jagan Chapagain.

Přímá humanitární pomoc Sýrii v podobě léků a potravin bude podle Chapagaina pokračovat. Doplnil, že je nutné přejít také k zajišťování nepřímé pomoci. "Chceme začít přecházet na podporu obživy," řekl v rozhovoru v Ženevě po návratu ze syrských měst Homs a Dúmá, jež byla povstaleckými baštami, ale dobyla je zpět vojska loajální k vládě prezidenta Bašára Asada.

Syrská občanská válka, kterou zažehlo potlačení prodemokratických demonstrací v roce 2011, si vyžádala statisíce obětí na životech a přiměla 11 milionů lidí, tedy zhruba polovinu populace, opustit domovy. Největší výzvou pro prezidenta Asada, kterému se podařilo obnovit kontrolu nad zhruba 70 procenty syrského území, je zdevastovaná ekonomika.

Někteří západní dárci ale nejsou ochotni financovat obnovu syrského území kontrolovaného Asadem. Ten minulý měsíc zvítězil ve volbách a získal čtvrtý mandát. Podle Západu však volby poznamenaly podvody.

Zdroj: ČTK
Další zprávy