Policie obvinila podnikatele Savova za nadměrné odpočty DPH

Karel Hrubeš Karel Hrubeš
28. 5. 2014 10:38
Proti Savovovi bylo zahájeno trestní stíhání jako proti uprchlému. Policii se vyhýbá již od začátku března.
František Savov na snímku z roku 2010
František Savov na snímku z roku 2010 | Foto: Profimédia, Jan Zátorský, MF DNES

Praha – Policie obvinila hledaného podnikatele Františka Savova za nadměrné odpočty DPH. Deníku Aktuálně.cz to potvrdil jeho obhájce Vít Široký. Pátrání po Savovovi policie vyhlásila začátkem března.

"Pan Savov je stíhaný za nadměrné odpočty DPH. Kdy bylo stíhání zahájeno, nevím, bylo to tento měsíc," řekl Široký Aktuálně.cz. "Proti stíhání jsem podal stížnost," dodal advokát.

Savov podle policie skrytě ovládá spořitelní družstvo Artesa, na jehož účty měly putovat miliony korun z nadměrných odpočtů DPH, ke kterým sloužil řetězec několika "prázdných schránek", tedy firem, jejichž jediný příjem byl právě z peněz vrácených finančním úřadem. Podvody s DPH měla státu vzniknout škoda až čtyři miliardy korun. Savov je jedenáctým obviněným v případu.

Již dříve média spekulovala, že se Savov před policií skrývá v zahraničí. Právník Široký si však myslí, že jeho klient do ciziny neuprchl. "Bylo proti němu zahájeno trestní stíhání jako proti uprchlému, já si myslím, že pro to nejsou důvody," řekl Široký. Jestli je Savov v České republice, ale jeho advokát neví.

Mluvčí protikorupčního útvaru Jaroslav Ibehej odmítl Savovovo stíhání potvrdit. "V rámci toho spisu je stále vedeno pátrání po jedné osobě. Ohledně vámi dotazovaného trestního stíhání se nebudeme vyjadřovat," sdělil Ibehej.

Sám Savov přes svého mluvčího Michala Donatha vzkázal, že o svém obvinění nic neví.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy