Policie obvinila po pochodu Litvínovem tři extremisty

Simona Holecová
19. 10. 2008 13:55
Zraněný policista už je v domácím léčení
Ralita sobotního Litvínova
Ralita sobotního Litvínova | Foto: Stanislav Krupař

Litvínov - Drsný sobotní střet policie s extremisty, kteří pochodovali Litvínovem a pokusili se proniknout k Romům do janovského ghetta, bude mít dohru.

Policisté na místě zadrželi tři osoby, které si už vyslechly obvinění. "Ve všech případech jde o muže. Jeden z nich je obviněn z výtržnictví a útoku na veřejného činitele. Jde o muže, který hodil dlažební kostkou na zasahujícího policistu," řekla Aktuálně.cz mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Kostka poranila policistovi obličej a musel do nemocnice. Nyní je už v domácím ošetřování, zatím se však do práce nevrátí.

Také další zadržený má na svědomí útok na veřejného činitele: "Napadl policistku z antikonfliktního týmu," uvedla Světláková. Antikonfliktní tým se v Litvínově snažil utišit emoce, pracoval také s romskou komunitou na sídlišti Janov, již vyděsily zprávy o blížících se příznivcích stran Národního odporu a Dělnické strany.

U třetího z výtržníků pak jde o přestupek.

Kromě těchto tří mužů předvedla místní policie k vysvětlení šest osob; existovalo podezření, že u sebe mají zbraň. "To se potvrdilo, nalezly se u nich nejrůznější zbraně jako boxery, obušky či různé tyče," doplnila Světláková.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy