Policie obvinila mladistvého, který na Nový rok v Sokolově pobodal muže

ČTK ČTK
2. 1. 2019 18:35
Kvůli pobodání 33letého muže brzy ráno na Nový rok v Sokolově zahájila policie trestní stíhání mladistvého. Hrozí mu pětiletý trest vězení. Informovala o tom policejní mluvčí Kateřina Böhmová. "Během dne mimo jiných úkonů proběhla také domovní prohlídka u podezřelých. Vrchní komisař v pozdních odpoledních hodinách zahájil trestní stíhání mladistvého pro provinění vraždy ve stádiu pokusu," uvedla Böhmová. Třiatřicetiletý muž byl napaden na Nový rok nad ránem v Sokolově v ulici Boženy Němcové. Utrpěl několik bodných ran v horní části těla a s vážným zraněním byl letecky transportován do plzeňské nemocnice. Tentýž den zadrželi policisté dva podezřelé. Druhý zadržený dosud obviněn nebyl.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock
 

Právě se děje

před 56 minutami

Junior Lamparter předčil na MS dospělé sdruženáře, Vytrval byl 22.

Rakušan Johannes Lamparter udržel vedení po skoku a stal se sdruženářským mistrem světa na velkém můstku. Devatenáctiletý Rakušan mezi dospělými triumfoval jen tři týdny po té, co získal juniorský světový titul. Nejlepším českým reprezentantem byl tentokrát Jan Vytrval, který obsadil 22. místo, což je jeho nejlepší umístění na vrcholné akci.

před 1 hodinou

Štafeta běžkyň na lyžích byla na MS osmá, vyhrály Norky

České běžkyně na lyžích zajely na mistrovství světa nejlepší štafetu od Sappora 2007. Čtveřice Kateřina Razýmová, Petra Nováková, Kateřina Janatová a Petra Hynčicová skončila v Oberstdorfu osmá. Na světový trůn se v závodě na 4×5 kilometrů vrátily Norky, tentokrát ve složení Tiril Udnes Wengová, Heidi Wengová, Therese Johaugová a Helene Marie Fossesholmová. Naopak selhaly obhájkyně titulu Švédky, které obsadily až šesté místo.

Štafetu skvěle rozjela Razýmová, která po prvním klasickém úseku předala na prvním místě. Nováková se snažila udržet Norky Heidi Wengové a Rusky Julie Stupakové, ale v závěru prvního dvouapůlkilometrového okruhu odpadla a v tom druhém jí došly síly. Propadla se na osmé místo. O další příčku pak klesla Janatová, ale finišmanka Hynčicová dostala Češky na osmé místo před Kanadu. V elitní desítce byly na MS Češky naposledy před čtrnácti lety, kdy ještě s Kateřinou Neumannovou obsadily pátou příčku.

Další zprávy