Policie obvinila kvůli srážce s lyžařem řidiče horské služby. Hrozí mu až šest let ve vězení

ČTK ČTK
15. 8. 2017 13:02
Policie v souvislosti s lednovou smrtí padesátiletého lyžaře na Ještědu v Liberci obvinila z usmrcení z nedbalosti šedesátiletého řidiče čtyřkolky horské služby, do které muž na sjezdovce narazil. Podle znalce zvolil řidič chybnou techniku jízdy a nepoužil varovný zvukový signál. Informovala policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová. Obviněnému hrozí jeden až šest let vězení. Tragická nehoda se stala koncem ledna na Beranově cestě mezi spodní částí lanové dráhy Černý vrch a křížením sjezdovek Liberecká a Skalka. Horští záchranáři byli na cestě k pacientovi, který byl v nepřístupném terénu. Než k němu ale čtyřkolka stačila dojet, vyjel z místa zúžení sjezdovky lyžař a narazil do její přední části.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: čtk
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Brankář Škarek opustil kemp Islanders a zamířil na farmu

Český hokejový brankář Jakub Škarek se z tréninkového kempu New York Islanders přesunul na farmu do Bridgeportu. Devatenáctiletého odchovance Jihlavy, jehož si Islanders vybrali loni ve třetím kole draftu na 72. pozici, čeká první sezona v Severní Americe. V minulém ročníku chytal Škarek ve finské lize za Pelicans Lahti.

Škarek uzavřel loni v červenci s Islanders tříletou nováčkovskou smlouvu. Za Lahti odchytal 22 utkání s průměrem 2,45 obdržené branky na zápas, úspěšností zákroků 90,58 procenta a jednou udržel čisté konto. V sedmi duelech nastoupil i ve druhé nejvyšší finské lize za Peliitat Heinola.

Další zprávy