Policie může obvinit Babiše a Faltýnka, dostala sněmovní usnesení o jejich vydání

ČTK ČTK
13. 9. 2017 13:36
Policie může začít stíhat předsedu hnutí ANO Andreje Babiše a prvního místopředsedu Jaroslava Faltýnka kvůli dotacím získaným na výstavbu farmy Čapí hnízdo. Mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová ve středu sdělila, že policie obdržela usnesení poslanců o vydání obou poslanců hnutí ANO. Sněmovna o jejich vydání rozhodla před týdnem.
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš a místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek.
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš a místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Policie obdržela sněmovní usnesení o vydání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a místopředsedy hnutí Jaroslava Faltýnka. Bez bližších podrobností to řekla mluvčí pražského městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová. Policie nyní může dělat další kroky k zahájení trestního stíhání obou poslanců, ke kterému dala sněmovna souhlas před týdnem. Poslanců se podle policie týká kauza kolem dotací získaných na výstavbu farmy Čapí hnízdo.

Policie chce oba politiky ANO obvinit jako někdejší představitele skupiny Agrofert v souvislosti s padesátimilionovou dotací na stavbu farmy Čapí hnízdo. Babiše chce stíhat pro podezření z dotačního podvodu a pro poškození finančních zájmů Evropské unie. Faltýnek je podezřelý z dotačního podvodu. Oba poslanci tvrdí, že žádný trestný čin nespáchali. Hodlají se bránit všemi právními prostředky.

Babiš s Faltýnkem stejně jako další zástupci ANO označují případ za politickou kauzu a za pokus o ovlivnění voleb za pomoci policejních orgánů. Zástupci ostatních stran s tím při středeční zhruba sedmihodinové debatě nesouhlasili. Případ podle nich musí být vyšetřen standardně.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy