Policie navrhla obžalovat dva cizince a tři Čechy za převoz nelegálních migrantů do Německa

ČTK ČTK
21. 6. 2018 10:29
Cizincům i obviněným Čechům hrozí za umožnění nedovoleného překročení státní hranice dva až osm let vězení.
Iustrační foto.
Iustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Praha - Čeští policisté navrhli obžalovat Egypťana, Ukrajince a tři Čechy, kteří podle vyšetřovatelů organizovali převozy nelegálních migrantů z Blízkého východu do Německa.

V tiskové zprávě to uvedl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Doplnil, že další čtyři lidé byli za stejnou trestnou činnost obviněni v Rakousku.

Ibehej napsal, že mezinárodní organizovaný gang působil nejméně od května do srpna 2015. Kriminalisté odhalili sedm převozů 74 migrantů ze Sýrie, Iráku a také z Afghánistánu. Běženci putovali do Německa přes Maďarsko, Slovensko, Rakousko nebo Česko. Pachatelé údajně od každého z migrantů za cestu vybírali 500 až 1000 eur (13 tisíc až 26 tisíc korun).

Hlavním organizátorem trestné činnosti byl podle policie Egypťan, který společně s obviněným Ukrajincem skončil ve vazbě. Nyní už jsou oba stíháni na svobodě. Cizincům i obviněným Čechům hrozí za umožnění nedovoleného překročení státní hranice dva až osm let vězení. O podání obžaloby bude rozhodovat Okresní státní zastupitelství v Lounech.

 

Právě se děje

Další zprávy