Policie našla v pilíři Hlávkova mostu spálené tělo, zřejmě uhořel bezdomovec

ČTK ČTK
6. 2. 2017 14:41
Při likvidaci požáru v konstrukci Hlávkova mostu na pražské Štvanici v pondělí policisté našli ohořelé lidské tělo. Nyní zjišťují totožnost oběti a příčinu úmrtí. Informovali o tom mluvčí hasičů a policie Pavlína Adamcová a Tomáš Hulan. Policisté a hasiči byli k požáru přivoláni krátce po 08:30. V prostorech mostu, který je častým útočištěm bezdomovců, hořel odpad. Podle Adamcové se vzňal zřejmě kvůli nedbalosti při používání otevřeného ohně. Hasiči požár uhasili jedním vodním proudem a místo předali kriminální policii, protože tam našli člověka bez známek života, uvedla Adamcová a doplnila, že oheň poškodil izolaci potrubí a povrchovou úpravu stěn, škoda tak činí 100 tisíc korun.
Policie, ilustrační foto
Policie, ilustrační foto | Foto: Irena Hošková\Economia
 

Právě se děje

před 24 minutami

Trump zrušil veškeré sankce, které USA uvalily na Turecko kvůli operaci v Sýrii

Americký prezident Donald Trump nařídil zrušit veškeré sankce, které Spojené státy minulý týden uvalily na Turecko kvůli jeho vojenskému vpádu na severovýchod Sýrie. Trump to oznámil na tiskové konferenci s tím, že Turecko informovalo americkou vládu, že v Sýrii ukončí bojové operace a že klid zbraní bude trvalý.

Trump také naznačil, že sankce proti Turecku mohou být opět uvaleny, pokud by se "stalo něco, co by se mu nelíbilo".

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Pohledávky britské Citibank vůči OKD jsou platné, rozhodl soud

Pohledávky za více než deset miliard korun, které za společností OKD přihlásila v roce 2016 britská banka Citibank, jsou oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Spor pravděpodobně bude pokračovat u vyšší instance, protože zástupce insolvenčního správce i státní zástupce se odvolají. Rozhodnutí soudu právníci obou stran odmítli komentovat.

Těžební firma OKD se do úpadku dostala v roce 2016. Insolvenční správce Lee Louda tehdy pohledávky Citibank zamítl, a banka se tak nemohla účastnit insolvenčního řízení, jinak by byla největším věřitelem firmy. Citibank zastupuje držitele dluhopisů, které vydala v roce 2014 společnost New World Resources (NWR), jež v té době byla majitelem OKD. Společnost OKD za tyto závazky ručila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy