Mimořádná zpráva

​Cesta pěti migrantů kamionem skončila ​u Frýdku, řidič o nich prý nevěděl

ČTK ČTK
8. 7. 2019 15:51
Policie v neděli ráno odhalila na Frýdecko-Místecku v kamionu jedoucím z Makedonie pět nelegálních migrantů z Afghánistánu. Řidič o tom, koho v návěsu veze, údajně neměl tušení. Pětice mladíků nyní poputuje do země, odkud do Česka přicestovali, nebo tam, kde už dříve požádali o azyl.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

Makedonský řidič kamionu uvedl, že si všiml neobvyklých zvuků vycházejících z nákladového prostoru. Dostal strach a požádal o pomoc pracovníky čerpací stanice na Frýdecko-Místecku, kteří pak zavolali policii.

"Osoby se ukrývaly v nákladovém prostoru vozidla, aniž by o nich řidič věděl, cestou si ani nevšiml žádných podezřelých okolností," uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná. Dodala, že všech pět mužů ve věku okolo 20 let policistům cizinecké policie řeklo, že jsou z Afghánistánu.

Policisté ověřovali jejich totožnost a kontaktovali tlumočníka. Nyní zjišťují, za jakých okolností se dostali do vozu. "Z dosud zjištěných okolností vyplývá, že cizinci na území státu vstoupili neoprávněně, bez cestovního dokladu, platného víza či jiného povolení," řekla mluvčí.

Všechny podle ní s největší pravděpodobností čeká návrat do země, odkud do Česka přicestovali, případně do země, kde požádali o azyl. V tomto případě do Bulharska, Řecka či na Slovensko.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nemocný muž zmizel jen v tričku. Našla ho na Olomoucku řidička

Policie našla sedmadvacetiletého nemocného muže, který dnes ráno opustil centrum Vincentinum ve Šternberku na Olomoucku pouze v tričku. Muž, který je epileptik a mohl být v ohrožení života, byl vypátrán v nedalekých Bohuňovicích na Olomoucku. Je v pořádku, uvedla policie na Twitteru.

Muž odešel z centra dnes před 08:00. Našel se po výzvě, kterou policisté zveřejnili. "Díky ní si pohřešovaného všimla řidička v nedalekých Bohuňovicích. V bundě půjčené od policistů se tak vrátil zpět do místa bydliště," uvedla policie.

Další zprávy