reklama
 
 

​Cesta pěti migrantů kamionem skončila ​u Frýdku, řidič o nich prý nevěděl

8. 7. 2019 15:51
Policie v neděli ráno odhalila na Frýdecko-Místecku v kamionu jedoucím z Makedonie pět nelegálních migrantů z Afghánistánu. Řidič o tom, koho v návěsu veze, údajně neměl tušení. Pětice mladíků nyní poputuje do země, odkud do Česka přicestovali, nebo tam, kde už dříve požádali o azyl.

Makedonský řidič kamionu uvedl, že si všiml neobvyklých zvuků vycházejících z nákladového prostoru. Dostal strach a požádal o pomoc pracovníky čerpací stanice na Frýdecko-Místecku, kteří pak zavolali policii.

"Osoby se ukrývaly v nákladovém prostoru vozidla, aniž by o nich řidič věděl, cestou si ani nevšiml žádných podezřelých okolností," uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná. Dodala, že všech pět mužů ve věku okolo 20 let policistům cizinecké policie řeklo, že jsou z Afghánistánu.

Policisté ověřovali jejich totožnost a kontaktovali tlumočníka. Nyní zjišťují, za jakých okolností se dostali do vozu. "Z dosud zjištěných okolností vyplývá, že cizinci na území státu vstoupili neoprávněně, bez cestovního dokladu, platného víza či jiného povolení," řekla mluvčí.

Všechny podle ní s největší pravděpodobností čeká návrat do země, odkud do Česka přicestovali, případně do země, kde požádali o azyl. V tomto případě do Bulharska, Řecka či na Slovensko.

autor: ČTK | 8. 7. 2019 15:51

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama