​Cesta pěti migrantů kamionem skončila ​u Frýdku, řidič o nich prý nevěděl

ČTK ČTK
8. 7. 2019 15:51
Policie v neděli ráno odhalila na Frýdecko-Místecku v kamionu jedoucím z Makedonie pět nelegálních migrantů z Afghánistánu. Řidič o tom, koho v návěsu veze, údajně neměl tušení. Pětice mladíků nyní poputuje do země, odkud do Česka přicestovali, nebo tam, kde už dříve požádali o azyl.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

Makedonský řidič kamionu uvedl, že si všiml neobvyklých zvuků vycházejících z nákladového prostoru. Dostal strach a požádal o pomoc pracovníky čerpací stanice na Frýdecko-Místecku, kteří pak zavolali policii.

"Osoby se ukrývaly v nákladovém prostoru vozidla, aniž by o nich řidič věděl, cestou si ani nevšiml žádných podezřelých okolností," uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Pokorná. Dodala, že všech pět mužů ve věku okolo 20 let policistům cizinecké policie řeklo, že jsou z Afghánistánu.

Policisté ověřovali jejich totožnost a kontaktovali tlumočníka. Nyní zjišťují, za jakých okolností se dostali do vozu. "Z dosud zjištěných okolností vyplývá, že cizinci na území státu vstoupili neoprávněně, bez cestovního dokladu, platného víza či jiného povolení," řekla mluvčí.

Všechny podle ní s největší pravděpodobností čeká návrat do země, odkud do Česka přicestovali, případně do země, kde požádali o azyl. V tomto případě do Bulharska, Řecka či na Slovensko.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy