Policie našla u Nečasové šperky a kabelky za miliony

Domácí Domácí
20. 2. 2014 7:30
Příjmy Nečasovy manželky podle policie neodpovídají jejímu majetku.
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Měsíce po razii u bývalé šéfky kabinetu premiéra Petra Nečase policie stále řeší, jak si Jana Nagyová mohla dovolit tak nákladný život.

Policisté totiž v jejím bytě našli drahé šperky, luxusní kabelky a další věci, jejichž hodnotu odhadli na deset milionů korun. Nové informace k případu přinesl deník MF Dnes, podle jehož informací druhá Nečasova manželka luxusní věci získávala za sjednávání schůzek s Petrem Nečasem.

Protimafiánský útvar nyní zjišťuje, zda si Nagyová mohla drahé zboží dovolit ze svých příjmů a zda náhodou nepocházelo z trestné činnosti.

Nagyová kromě toho vlastní tři byty v Praze za dalších téměř deset milionů korun. Částečně je platila hypotékami z nemovitosti v Karlových Varech. V případě posledního bytu v roce 2011 vyplatila 700 tisíc korun ze své kapsy.

Příjmy Nagyové podle MF Dnes neodpovídají jejímu majetku. Nikdy nepodnikala, od roku 1996 působila v karlovarské ODS a později v hlavní kanceláři v Praze. Od roku 2006 dělala pravou ruku Petru Nečasovi na ministerstvu práce a později na Úřadu vlády.

Ani statisícové odměny na nákup tak rozsáhlého majetku nestačily. "Nyní se snažíme od cenností získat účty, abychom věděli, kdo a za kolik je kupoval," řekl MF Dnes zdroj obeznámený s vyšetřováním.

Policie se podle informací MF Dnes domnívá, že Nagyová žádala drahé dárky za zařízení schůzky s Nečasem. Vyšetřovací verze pracuje i s tezí, že mohla dárky dostávat od lobbisty Ivo Rittiga.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 23 minutami

Lidstvo musí dospět a dělat víc pro ochranu klimatu, řekl Johnson v OSN. Svět se podle něj blíží k bodu zlomu

Britský premiér Boris Johnson v projevu na zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku vyzval lidstvo, aby dospělo a bojovalo proti klimatickým změnám. Podle Johnsona se svět blíží k bodu zlomu a státy musí konečné převzít odpovědnost za ničení planety.

"Máme úžasnou moc věci změnit, měnit věci k lepšímu a úžasnou schopnost zachránit se," uvedl Johnson v projevu ke světovým lídrům před nadcházející klimatickou konferencí v Glasgow, která začne 31. října.

Listopadová klimatická konference OSN (COP26) si klade za cíl vyvolat mnohem ambicióznější globální opatření na ochranu klimatu a peníze na jejich zaplacení. Podle klimatologů i dalších odborníků bude nejspíš poslední šancí, jak zmírnit předpokládané katastrofální dopady globálního oteplování.

"Musíme ukázat, že jsme schopni se učit a dospívat a nakonec převzít odpovědnost za destrukci, kterou způsobujeme, nejen na naší planetě, ale i sobě samým. Je načase, aby lidstvo dospělo," řekl Johnson. Lidstvo zároveň přirovnal k 16letému člověku. "Dostali jsme se do toho osudového věku, kdy zhruba umíme řídit a víme, jak odemknout skříňku s alkoholem a věnovat se všem druhům aktivit, které jsou nejen potenciálně trapné, ale také mohou pro nás i pro ostatní představovat konečnou," podotkl.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Demokraté a republikáni oznámili krach jednání o policejní reformě

Rozhovory demokratů a republikánů v americkém Kongresu o podobě policejní reformy skončily neúspěchem. Podle agentury AP to oznámili hlavní vyjednavači obou stran. Jednání započatá v návaznosti na loňský smrtící zákrok policisty proti Afroameričanovi Georgi Floydovi se nepodařilo přivést k průlomu posledních několik měsíců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy