Policie na Vyškovsku pronásledovala kradenou dodávku, řidiče zastřelila

ČTK ČTK
Aktualizováno 13. 12. 2016 14:18
Policisté na Vyškovsku stříleli v pondělí při pronásledování kradeného vozu, jeho řidič zemřel. Policie donucovací prostředky použila, aby auto zastavila, uvedla na policejním webu mluvčí Štěpánka Komárová. Pronásledování se odehrálo v pozdních odpoledních hodinách. "Řidič na opakované důrazné výzvy nereagoval a svou nebezpečnou jízdou bezprostředně ohrožoval životy policistů," uvedla Komárová. Proto podle ní policisté použili k zastavení dodávky donucovací prostředky.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Policie ČR

Vyškov – Policisté na Vyškovsku stříleli v pondělí při pronásledování kradeného vozu, jeho řidič zemřel. Policie donucovací prostředky použila, aby auto zastavila, uvedla dnes na policejním webu mluvčí Štěpánka Komárová.

Policie řidiče pronásledovala v pondělí v pozdních odpoledních hodinách. Řidič na opakované důrazné výzvy nereagoval a svou nebezpečnou jízdou bezprostředně ohrožoval životy policistů, uvedla Komárová. Proto podle ní policisté použili k zastavení dodávky donucovací prostředky. "Při použití zbraně došlo ke zranění řidiče, který na následky zranění na místě zemřel," uvedla Komárová.

Nařízená soudní pitva potvrdí nebo vyloučí, zda byl řidič pod vlivem alkoholu nebo omamných a psychotropních látek. Muž už v minulosti páchal majetkovou trestnou činnost, uvedla policie.

Stejně jako v jiných případech, v nichž policisté použijí služební zbraň, si případ k prověření převzala Generální inspekce bezpečnostních sborů. "V současné době nelze poskytnout žádné konkrétní informace k danému případu," dodala mluvčí.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy