Policie na Vyškovsku pronásledovala kradenou dodávku, řidiče zastřelila

ČTK ČTK
Aktualizováno 13. 12. 2016 14:18
Policisté na Vyškovsku stříleli v pondělí při pronásledování kradeného vozu, jeho řidič zemřel. Policie donucovací prostředky použila, aby auto zastavila, uvedla na policejním webu mluvčí Štěpánka Komárová. Pronásledování se odehrálo v pozdních odpoledních hodinách. "Řidič na opakované důrazné výzvy nereagoval a svou nebezpečnou jízdou bezprostředně ohrožoval životy policistů," uvedla Komárová. Proto podle ní policisté použili k zastavení dodávky donucovací prostředky.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Policie ČR

Vyškov – Policisté na Vyškovsku stříleli v pondělí při pronásledování kradeného vozu, jeho řidič zemřel. Policie donucovací prostředky použila, aby auto zastavila, uvedla dnes na policejním webu mluvčí Štěpánka Komárová.

Policie řidiče pronásledovala v pondělí v pozdních odpoledních hodinách. Řidič na opakované důrazné výzvy nereagoval a svou nebezpečnou jízdou bezprostředně ohrožoval životy policistů, uvedla Komárová. Proto podle ní policisté použili k zastavení dodávky donucovací prostředky. "Při použití zbraně došlo ke zranění řidiče, který na následky zranění na místě zemřel," uvedla Komárová.

Nařízená soudní pitva potvrdí nebo vyloučí, zda byl řidič pod vlivem alkoholu nebo omamných a psychotropních látek. Muž už v minulosti páchal majetkovou trestnou činnost, uvedla policie.

Stejně jako v jiných případech, v nichž policisté použijí služební zbraň, si případ k prověření převzala Generální inspekce bezpečnostních sborů. "V současné době nelze poskytnout žádné konkrétní informace k danému případu," dodala mluvčí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 15 minutami

V německém Rot am See se střílelo, podle médií zemřelo šest lidí

Nejméně šest lidí zahynulo při střelbě ve městě Rot am See na jihozápadě Německa. Informoval o tom portál Focus. Policie počet obětí neupřesnila, uvedla jen, že jsou zranění a zřejmě i mrtví. Sdělila také, že zadržela člověka, kterého z činu podezírá. Dodala, že podle prvních poznatků se případ zřejmě týká vztahových problémů.

Rot am See leží na poloviční cestě mezi Norimberkem a Stuttgartem.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Česká diplomacie bude s Čínou řešit zrušení přímé linky mezi Prahou a Pekingem

Český velvyslanec v Pekingu bude s čínskou stranou řešit příčinu zrušení přímé linky mezi hlavními městy obou zemí. Informuje o tom Deník N. "Ministr zahraniční pověřil českého velvyslance v Pekingu, aby u čínských partnerů zjistil příčinu pozastavení prodeje letenek na přímý let Peking-Praha," řekla deníku mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová. 

Zdroj: Domácí
Další zprávy