Policie kvůli krádeži samopalů a výbušnin z vybuchlého skladu ve Vrběticích vyšetřuje pět lidí

ČTK ČTK
Aktualizováno 11. 9. 2017 18:26
Policie v souvislosti s krádeží střelných zbraní a výbušnin z okolí vybuchlých skladů ve Vrběticích na Zlínsku vyšetřuje pět lidí. Dva z nich už byli obviněni z nedovoleného ozbrojování, za což jim hrozí až osm let vězení. Část ukradených zbraní se pokusili prodat, řekl ředitel Krajského ředitelství policie Zlínského kraje Jaromír Tkadleček. Stíhaní muži ve věku mezi 20 až 35 lety z Uherskobrodska do areálu muničních skladů neoprávněně vnikli opakovaně od přelomu let 2016 a 2017 do letošního jara. Při domovních prohlídkách byly u podezřelých i dalších lidí zadrženy zhruba dvě desítky střelných zbraní - samopalů, ale také necelých 20 kg výbušnin. Oba stíhaní muži mají kriminální minulost.
Vybuchlý muniční sklad ve Vrběticích.
Vybuchlý muniční sklad ve Vrběticích. | Foto: Policie ČR
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Maďarský parlament přijal zákon posilující kontrolu nad kulturou

Maďarský parlament ve středu přes odpor opozice schválil kontroverzní zákon, který posiluje vládní kontrolu nad kulturou. V pondělí proti chystanému právnímu předpisu demonstrovalo v centru Budapešti několik tisíc lidí a protestní internetová petice získala kolem 50.000 podpisů, napsala agentura DPA.

Zákon počítá se vznikem Národní kulturní rady, která by měla vládě umožnit "strategicky řídit sektor kultury". Kromě toho při jmenování ředitelů městských divadel a dalších institucí dotovaných státem musí být zajištěn souhlas ministra kultury. Dosud o tom, kdo řídí divadla, rozhodovaly městské úřady samostatně.

Část opozičních zákonodárců při hlasování na znamení nesouhlasu vstala a dala si před obličej černé divadelní masky. Informoval o tom portál 444.hu na základě videa, které na facebooku zveřejnil liberální poslanec Tordai Bence.

Zdroj: ČTK
Další zprávy