Policie hledá svědky nehody vězeňského autobusu a tahače s tanky, ocení videozáznamy

ČTK ČTK
14. 5. 2019 10:20
Policisté hledají svědky srážky vězeňského autobusu a tahače s historickými americkými tanky, která se stala 2. května na Pražském okruhu. Kriminalisté přivítají svědecké výpovědi i fotky nebo videa, na kterých je dopravní nehoda zachycena. "V tomto směru žádáme o videozáznamy především ty řidiče, kteří mají svá auta vybavena takzvanými palubními kamerami," uvedl pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan. Při nehodě zemřel třiadvacetiletý dozorce, dalších 14 lidí bylo zraněno. Vznikla mnohamilionová škoda.
Při nehodě bylo zraněno 14 lidí, jeden z příslušníků Vězeňské služby zemřel.
Při nehodě bylo zraněno 14 lidí, jeden z příslušníků Vězeňské služby zemřel. | Foto: Hasiči Praha

Nehoda vězeňského autobusu a tahače s tanky

Při srážce vězeňského autobusu a tahače v Praze zemřel člověk | Video: agentura AP
 

Právě se děje

před 13 minutami

RRTV musí doplatit miliony korun odvolaným radním, potvrdil soud

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) musí svým šesti bývalým členům vyplatit celkem přes 14 milionů korun jako náhradu ušlé mzdy. Ve středu to pravomocně potvrdil soud, který zamítl odvolání vysílací rady. Přiznanou částku ještě výrazně navýší úroky z prodlení. Rada bude muset hradit i dalších zhruba 2,4 milionu, které muži vynaložili na soudní řízení.

Šestici radních odvolal v roce 2003 z funkce tehdejší premiér Vladimír Špidla, a to v souvislosti s arbitráží mezi Českem a Central European Media Enterprises (CME). Premiér Špidla tehdy vysílací radu odvolal, protože podle sněmovny opakovaně závažně neplnila své povinnosti a Česko kvůli tomu arbitráž prohrálo. Justice poté konstatovala, že Špidlovo rozhodnutí bylo nezákonné.

Bývalí radní Zdeněk Duspiva, Pavel Foltán, Petr Žantovský, Josef Musil, Jiří Novotný a Petr Štěpánek se žalobou domáhali toho, aby jim RRTV doplatila mzdu od jejich odvolání až do vypršení šestiletého funkčního období. Soudy nakonec každému z nich přiznaly přes dva miliony korun. Období, po které muži nemohli vykonávat svou činnost, totiž vyhodnotily jako překážku v práci. Nejvíce - 2,88 milionu korun - dostal Duspiva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy