Policie hledá podvodníka. Jednoho muže připravil o 22 milionů, jiného unesl

ČTK ČTK
4. 2. 2020 10:50
Policisté pátrají po šestapadesátiletém podvodníkovi, který v roce 2017 nenastoupil do vězení. Vladimír Jechort se s několika komplici naboural do účtu čtyřiasedmdesátiletého muže a pěti transakcemi ho připravil o více než 22 milionů korun. Soudy mu za to uložily šestiletý trest.
Vladimír Jechort, po kterém pátrá policie.
Vladimír Jechort, po kterém pátrá policie. | Foto: Policie ČR

Na muže je podle policejní mluvčí Hany Křížové vydán od listopadu 2017 příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody a evropský zatykač. V policejním pátrání je však o více než dva roky déle.

"Hledaný muž má za sebou bohatou trestní minulost a několik let za mřížemi. Odsouzen byl i za trestný čin vydírání," uvedla Křížová. Jechort podle ní v roce 2010 unesl devětačtyřicetiletého muže. V kufru auta ho odvezl na předem určené místo v Praze. Soudy v tomto případě kvůli odsouzení za podvod upustily od potrestání.

Muž se podle policie cíleně skrývá, možná užívá jiné identity. Podle kriminalistů mohl být spatřen v září v Praze 5, může mít také vazby na Jihočeský kraj a oblast Senohrabska ve středních Čechách. S informacemi o hledaném se veřejnost může obracet na linku 158.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Po smrti černocha v Minneapolis vyšly do ulic stovky lidí, policie zasáhla slzným plynem

Policie v americkém městě Minneapolis rozháněla slzným plynem stovky demonstrantů, kteří se shromáždili na protest proti úmrtí černocha George Floyda. Informoval o tom list The Guardian. Floyd zemřel v pondělí poté, co mu při zatýkání klečel bělošský policista několik minut na krku, ačkoliv muž opakovaně říkal, že nemůže dýchat, a strážníka prosil, aby jej nezabíjel.

V ulicích kolem místa incidentu se sešel dav místních obyvatel, který zablokoval dopravu v blízkém okolí. Řada z protestujících měla nápisy vyzývající k ukončení policejní brutality, zatímco někteří vykřikovali "stíhejte policii". Podle The Guardian šlo o jedno z největších shromáždění, jaké kdy město Minneapolis zažilo.

Značně rozzuřený zástup se i přes silný déšť následně vydal směrem k místní policejní stanici, kde se střetl s hlídkujícími policisty. Někteří protestující rozbili okna stanice, zatímco jiní sprejovali na zaparkovaná policejní auta. Demonstranti také házeli na policisty lahve. Policie reagovala slzným plynem a zábleskovými granáty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy