reklama
 
 

Video: Gang mladíků brutálně napadl nejméně dva muže, policie po obětech pátrá

9. 7. 2019 17:21
Jeden z napadených mladíků musel pachatelům slíbit, že věc neohlásí policii. | Video: Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy |  00:16
Pražská policie pátrá po totožnosti poškozených, kteří se stali terčem závažných útoků skupiny mladistvých. Videa zachycující dva útoky, které se s největší pravděpodobností staly ve stejný okamžik v parku Lannova na Praze 1, nalezli kriminalisté na sociálních sítích. Policie má informace k podezřelým, protože to jsou však osoby mladší 18 let, více k nim sdělovat nebude.

"V prvním případě video zachycuje velmi brutální útok mladistvého na dalšího muže. Útočník jej opakovaně bije a kope do různých částí těla a hlavy," popsala policejní mluvčí Eva Kropáčová. Pachatel pak na závěr mladíka donutil, aby mu přislíbil, že napadení nebude hlásit na policii.

V druhém případě kriminalisté pátrají po totožnosti dalšího poškozeného, kterého tatáž skupina mladistvých pod pohrůžkou násilí a teleskopického obušku oloupila, uvedla policie.

"Na obou případech je velmi zarážející, že si oba útoky mladiství pokaždé natočili na několik mobilních telefonů a záběry vždy posléze zveřejnili na sociálních sítích," podotkla mluvčí.

Kriminalisté tyto opakované útoky považují za velmi nebezpečné. Na webu policie zveřejnila videa i fotografie poškozených. V případě, že někdo muže poznává, má volat na linku 158. Videa samotného útoku policie neposkytla.

Policie už v případu zahájila úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu, loupeže, vydírání, ublížení na zdraví a výtržnictví, za což pachatelům v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

autor: ČTK | 9. 7. 2019 17:21

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama