Video: Gang mladíků brutálně napadl nejméně dva muže, policie po obětech pátrá

ČTK ČTK
9. 7. 2019 17:21
Pražská policie pátrá po totožnosti poškozených, kteří se stali terčem závažných útoků skupiny mladistvých. Videa zachycující dva útoky, které se s největší pravděpodobností staly ve stejný okamžik v parku Lannova na Praze 1, nalezli kriminalisté na sociálních sítích. Policie má informace k podezřelým, protože to jsou však osoby mladší 18 let, více k nim sdělovat nebude.
Jeden z napadených mladíků musel pachatelům slíbit, že věc neohlásí policii. | Video: Policie České republiky – KŘP hlavního města Prahy

"V prvním případě video zachycuje velmi brutální útok mladistvého na dalšího muže. Útočník jej opakovaně bije a kope do různých částí těla a hlavy," popsala policejní mluvčí Eva Kropáčová. Pachatel pak na závěr mladíka donutil, aby mu přislíbil, že napadení nebude hlásit na policii.

V druhém případě kriminalisté pátrají po totožnosti dalšího poškozeného, kterého tatáž skupina mladistvých pod pohrůžkou násilí a teleskopického obušku oloupila, uvedla policie.

"Na obou případech je velmi zarážející, že si oba útoky mladiství pokaždé natočili na několik mobilních telefonů a záběry vždy posléze zveřejnili na sociálních sítích," podotkla mluvčí.

Kriminalisté tyto opakované útoky považují za velmi nebezpečné. Na webu policie zveřejnila videa i fotografie poškozených. V případě, že někdo muže poznává, má volat na linku 158. Videa samotného útoku policie neposkytla.

Policie už v případu zahájila úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu, loupeže, vydírání, ublížení na zdraví a výtržnictví, za což pachatelům v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy