reklama
 
 

Evakuace na Letišti Václava Havla skončila, pyrotechnik nenašel v zavazadle nic nebezpečného

Aktualizováno 6. 9. 2017 17:00
Policie kvůli nálezu podezřelého zavazadla asi na hodinu evakuovala Terminál 1 na Letiště Václava Havla. Pyrotechnik na místě nic nebezpečného nenašel, proto byla evakuace ukončena. "Můžu potvrdit, že vyklízíme Terminál 1 kvůli nálezu podezřelého zavazadla. Čekáme na příjezd pyrotechnika," řekla Aktuálně.cz mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

Praha - Policie uzavřela odpoledne zhruba na hodinu Terminál 1 na pražském Letišti Václava Havla kvůli nálezu opuštěného zavazadla. "Vyklízíme terminál, důvodem se zdá být podezřelé zavazadlo. Čekáme na pyrotechnika, až budeme vědět více, poskytneme veřejnosti další informace," informovala mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. Pyrotechnik na místě nic nenašel, takže evakuace byla ukončena.

Podle mluvčí letiště Mariky Janouškové byli cestující evakuování před terminál na venkovní parkoviště. "Předpokládáme, že situace bude mít vliv na přílety a odlety, ale v tuto chvíli není možné říct, jak dlouho bude opatření trvat, a proto není ani možné říct, kolika letů by se mohlo dotknout," řekla Janoušková.

Podobný incident se v úterý odpoledne odehrál na Staroměstském náměstí, které policie uzavřela kvůli nálezu podezřelého kufru. V pondělí byla kvůli odloženému zavazadlu na více než hodinu zavřena stanice metra Můstek. V obou případech pyrotechnici nenašli v zavazadle nic závadného.

autor: Domácí | 6. 9. 2017 16:21

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama