Policie evakuovala obchodní centrum Olympia v Brně, anonym tam nahlásil bombu

ČTK ČTK
Aktualizováno 26. 10. 2018 15:46
Policie v Brně v pátek kolem poledne evakuovala Obchodní a zábavní centrum Olympia, anonym v něm nahlásil bombu. Šlo asi o 3500 lidí včetně zaměstnanců. Krátce po 15:00 policie všechna opatření ukončila, žádná bomba se nenašla, uvedla na policejním webu mluvčí Kamila Haraštová. Anonym výbušninu nahlásil v 11:38. "Vnitřní i vnější prostory nákupního centra policisté zkontrolovali, ovšem žádnou výbušninu nenalezli. Událostí se budeme nadále zabývat," uvedla mluvčí. Zásah omezil i dopravu, sjezdy z dálnice do nákupního centra byly uzavřeny. Na místě byl také pyrotechnik i speciálně cvičení psi. "Intenzivně hledáme muže, který policii uložení výbušniny oznámil," řekla mluvčí.
Olympia Brno.
Olympia Brno. | Foto: Jiří Hloušek
 

Právě se děje

před 17 minutami

Při útoku na armádní základnu v Nigeru zahynulo až 70 vojáků

Při úterním útoku ozbrojenců na armádní pozici na západě Nigeru přišlo o život až 70 vojáků. Oznámily to ve středu agentury EFE a Reuters. Útočníci přišli podle EFE o 50 lidí. Jak velká celkem byla skupina útočníků a jaké měla cíle, ale zatím není jasné. V minulosti se k útoku na stejném místě přihlásila organizace Islámský stát (IS).

Armáda oznámila, že cílem útoku byl post v oblasti Inates, která leží v blízkosti maliské hranice. Útok byl nakonec odražen, ale na místo musely být přizvány posily. 

 

Zdroj: ČTK
Další zprávy