Policie dopadla mezinárodní gang, který padělal doklady

ČTK ČTK
15. 6. 2015 11:48
Mezinárodní skupina falšovala především cestovní pasy a řidičské průkazy. Tři členové gangu jsou stíháni vazebně.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Praha - Policie odhalila pětičlenný gang, který padělal doklady. Mezinárodní skupina se zabývala například falšováním cestovních pasů a řidičských průkazů. Hrozí jim za to až deset let vězení. Tři členové gangu jsou stíháni vazebně.

Gang podle policie působil od roku 2013 v Česku, Litvě a na Slovensku. Kromě řidičských průkazů a pasů gang údajně falšoval také litevské rejstříky trestů. Padělané doklady byly vyráběny v Litvě, odkud směřovaly do Česka ke koncovým odběratelům. Později se gang zaměřil také na provádění přepisů obchodních společností na neexistující osoby.

Hlavou gangu a hlavním organizátorem nelegální činnosti byl podle policie osmapadesátiletý Čech, který trvale žije na Slovensku. "Podle jeho pokynů měli ostatní zajišťovat objednávky na padělané doklady a od zájemců z Čech, ale i ze zahraničí vybírat zálohy na výrobu požadovaných dokladů ve výši zhruba 30 000 korun," uvedl mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Pavel Hanták.

Detektivové zadrželi na konci května na Brněnsku a Ostravsku čtyři podezřelé ve věku od 22 do 55 let. Šlo o dva Čechy a dva Rusy. Šéf skupiny byl zatčen na Slovensku a nyní se koná řízení, aby byl vydán ke stíhání do Česka.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 13 minutami

Provoz na dálnici D1 přerušila na 169. kilometru nehoda kamionu, tvoří se dlouhé kolony

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 je kvůli nehodě kamionu z pondělního večera stále přerušen a v obou směrech se tvoří dlouhé kolony. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic a policie. Doprava je z dálnice odkláněna mezi exity 168 a 178. I objízdná trasa je ale podle policie přetížená. Policie původně v noci na dnešek na twitteru informovala o obnovení provozu na D1, ale zprávu pak smazala a vydala nové informace.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek. V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie v úterý ráno na twitteru.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Söder to nebude. Německá CDU chce jako nástupce Merkelové Armina Lascheta

Celostátní vedení Křesťanskodemokratické unie (CDU) se jasně vyslovilo pro předsedu strany Armina Lascheta jako kandidáta unie CDU/CSU na německého kancléře v zářijových volbách. Oznámil to podle agentury DPA mluvčí strany po šestihodinovém jednání špiček křesťanských demokratů v Berlíně. Pro Lascheta podle něj hlasovalo 31 členů vedení, devět pro jeho soupeře, předsedu sesterské Křesťansko-sociální unie (CSU) a bavorského premiéra Markuse Södera a šest členů se zdrželo.

Agentura AFP poznamenala, že populární bavorský vůdce Söder v předstihu přislíbil, že se podřídí rozhodnutí CDU. Laschet je současně premiérem Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy