Policie dopadla gang kapsářů, který okrádal seniory

Zpravodajská směna
7. 12. 2009 19:05
Kriminalisté pozatýkali 19 převážně rumunsky mluvících lidí

Praha - Před pražskou poštou si vytipovali babičku, která si z úřadu právě odnášela důchod. Odvedli její pozornost a zručně ji o měsíční obnos připravili.

To byla klíčová metoda gangu převážně rumunských kapsářů, který od letošního března rozhodil zločinecké sitě v českém hlavním městě.

Na svědomí měl čtyři desítky krádeží za téměř půl milionu korun.

V pondělí nad ránem na něj ale pražští kriminalisté uspořádali zátah, při němž si otevřeli dveře na osmi převážně karlínských adresách a pozatýkali celkem devatenáct lidí.

V jednom případě dokonce policie využila k zákroku zásahovou jednotku, protože věděla, že jeden z podezřelých neváhal v minulosti použít zbraň.

Osm ze zadržených osob vyšetřovatelé podezírají z krádeží a zbylí lidé měli smůlu, že byli v době zatýkání v bytech společně s vytipovanými kapsáři.

"U těchto osob nyní kriminalisté zjišťují podíl na zmiňované trestné činnosti," sdělil k případu pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan.

"Ukážete nám cestu?"

Policie také uvedla, že se jednalo o skupinu, která se neomezovala jen na české hlavní město, ale kradla i v sousedním Rakousku.

A jak vypadala modelová krádež rumunských zlodějů?

"Jedna z poškozených například přišla o celý důchod během několika málo minut. Pachatelé využili okamžiku, kdy si seniorka sedla na lavičku s kabelkou na klíně, aby si odpočinula," líčí policejní mluvčí Hulan.

"Přisedli si k ní a poprosili, zda by jim neukázala na mapě cestu. Mapu rozprostřeli přes kabelku tak, aby mohli nepozorovaně prohledat její obsah a peníze ukořistit," dopověděl neveselý příběh Hulan.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 minutami

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání. V papírové podobě ho bude možné podat do 3. května, v elektronické verzi pak až do 1. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Lhůtu pro podání přiznání k dani z příjmu stát prodlužoval kvůli koronavirové krizi už loni. 

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Vláda prodloužila nulovou sazbu DPH na respirátory o dva měsíce

Vláda prodloužila zrušení daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Nulová sazba bude platit další dva měsíce až do 3. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Dočasné zrušení 21procentní daně vláda zavedla na začátku února a původně měla platit dva měsíce. Chtěla tím podpořit snížení cen respirátorů při jejich povinném zavádění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy