Policie chce obžalovat cizince viněného ze znásilnění nezletilé dívky na Litoměřicku

ČTK ČTK
27. 8. 2019 12:25
Policie navrhla státnímu zástupci, aby obžaloval cizince obviněného ze znásilnění dívky na Litoměřicku. Muži hrozí až 10 let vězení, s policií ani státním zástupcem nekomunikuje, uvedla okresní státní zástupkyně Kateřina Doušová. Znásilnění se stalo v červnu na poli u Litoměřic. Obětí je dívka mladší osmnácti let.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Podezřelý je původem z Afriky a neúspěšně žádal o azyl v Německu, kde byl třikrát trestán a v roce 2017 mu tam byl zamítnut azyl.

Policie nyní ukončila vyšetřování případu a spis poslala státnímu zastupitelství s návrhem na podání obžaloby. Policisté podle Doušové seznámili účastníky řízení s výsledky vyšetřování. "Dozorová státní zástupkyně je víceméně seznámena se spisovým materiálem. Je potřeba, aby zjistila, jestli tam nedošlo k nějakým procesním pochybením, a zpracuje ve věci obžalobu," uvedla Doušová.

Mělo by to mělo trvat několik dní, poté musí být žaloba přeložena do cizincova jazyka. "Komplikace nepředpokládám, jedná se o vazební věc, ve kterých postupujeme s co možná největším urychlením," uvedla.

Muž do České republiky přijel po propuštění z vězení v Drážďanech, na Litoměřicku ho kriminalisté zadrželi bezprostředně po činu.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Fotbalisté Finska postoupili poprvé v historii na Euro

Fotbalisté Finska postoupili poprvé v historii na Euro díky domácí výhře 3:0 nad Lichtenštejnskem. Dva góly dal nejlepší střelec výběru Teemu Pukki.

před 26 minutami

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy