Policie chce obžalovat cizince viněného ze znásilnění nezletilé dívky na Litoměřicku

ČTK ČTK
27. 8. 2019 12:25
Policie navrhla státnímu zástupci, aby obžaloval cizince obviněného ze znásilnění dívky na Litoměřicku. Muži hrozí až 10 let vězení, s policií ani státním zástupcem nekomunikuje, uvedla okresní státní zástupkyně Kateřina Doušová. Znásilnění se stalo v červnu na poli u Litoměřic. Obětí je dívka mladší osmnácti let.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Podezřelý je původem z Afriky a neúspěšně žádal o azyl v Německu, kde byl třikrát trestán a v roce 2017 mu tam byl zamítnut azyl.

Policie nyní ukončila vyšetřování případu a spis poslala státnímu zastupitelství s návrhem na podání obžaloby. Policisté podle Doušové seznámili účastníky řízení s výsledky vyšetřování. "Dozorová státní zástupkyně je víceméně seznámena se spisovým materiálem. Je potřeba, aby zjistila, jestli tam nedošlo k nějakým procesním pochybením, a zpracuje ve věci obžalobu," uvedla Doušová.

Mělo by to mělo trvat několik dní, poté musí být žaloba přeložena do cizincova jazyka. "Komplikace nepředpokládám, jedná se o vazební věc, ve kterých postupujeme s co možná největším urychlením," uvedla.

Muž do České republiky přijel po propuštění z vězení v Drážďanech, na Litoměřicku ho kriminalisté zadrželi bezprostředně po činu.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Odložení OH v Tokiu přijde organizátory na 1,9 miliardy dolarů

Odložení olympijských her v Tokiu kvůli koronavirové pandemii bude pro pořadatele představovat dodatečné náklady ve výši zhruba 1,9 miliardy dolarů (41,6 miliardy korun). Uvedla to japonská média s odkazem na své zdroje v organizačním výboru.

Pořadatelé už dříve sdělili, že upravený rozpočet olympijských her zveřejní v prosinci po sečtení dodatečných nákladů. Původně se počítalo s tím, že gigantická sportovní akce bude stát zhruba 13 miliard dolarů (284 miliard korun). Mezinárodní olympijský výbor a japonské vláda musely kvůli globální zdravotní situaci odložit OH plánované na letošní léto na 23. července až 8. srpna 2021.

Dodatečné náklady organizátorů zahrnují mimo jiné platby za zablokování stadionů a dalších sportovišť pro nový termín, náklady na dopravu či zaplacení pracovníků. Nejsou v nich však započítány prostředky na plánovaná opatření proti šíření koronaviru, která by měla uhradit japonská vláda.

Alespoň část dodatečných nákladů hodlají pořadatelé pokrýt úspornými opatřeními v 52 oblastech ve výši zhruba 283 milionů dolarů (6,5 miliardy korun), jež představili v říjnu. Organizátoři chtějí mimo jiné snížit počet funkcionářů na hrách, menší mají být výdaje na výzdobu sportovišť, nepočítá se s ceremoniály v olympijské vesnici a před slavnostním zahájením. Mělo by se ušetřit na dopravě využitím menšího počtu vozidel.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008. Od začátku listopadu posílila z 27,18 Kč/EUR na na 26,16 Kč za euro, což je nárůst o téměř čtyři procenta. Pokud si koruna udrží do konce měsíce své zisky, půjde o největší měsíční nárůst od června roku 2008, kdy posílila o 4,5 procenta. Uvedl to analytik Purple Trading Štěpán Hájek.

Listopad přinesl podle něj největší zklidnění do ekonomiky a na finanční trhy. Velmi slibné reporty od tří biotechnologických společností slibují brzký příchod vakcíny, který by mohl ukončit obavy o zdravotnický systém a zastavit zavádění plošných restrikcí. "Na trzích nastala zatím největší rotace z bezpečných aktiv do těch rizikovějších a jedním z největších vítězů je právě česká koruna," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy