Policejního psa Adeho při patrole v Makedonii uštkl jedovatý had. Už je v péči českých veterinářů

Domácí Domácí
3. 5. 2016 9:50
Policejního psa Adeho v Makedonii při patrole uštkl jedovatý had. Díky včasnému zásahu veterinářů, kteří mu podali hadí sérum, pes přežil. Ade byl i se svým psovodem, převezen zpět do Česka a nyní se zotavuje ve vojenském veterinárním zařízení v Hlučíně
Adebayor se svým psovodem.
Adebayor se svým psovodem. | Foto: Policie ČR

Davidovo (Makedonie) - Během patroly v okolí makedonské vesnice Davidovo uštkl policejního psa Adebayora jedovatý had. Jed zvíře ihned paralyzoval, ale rychlý převoz k veterinárnímu ošetření a podání hadího séra mu zachránilo život.

Adeho i se svým psovodem převezl při zpáteční cestě do Prahy vojenský speciál, který převážel na řecký ostrov Lesbos devětadvacet českých policistů, aby pomáhali při vracení a převozu migrantů do Turecka. Nyní je pes ve vojenském veterinárním zařízení v Hlučíně, kde je v péči armádních veterinářů.

"Policejní kynologie je velmi důležitou součástí policejní práce a nasazení služebních psů v zahraničí se velmi osvědčilo. Věřím, že se Ade již brzy plně zotaví a vrátí se do služby. Veterinárním lékařům jsem osobně poděkoval za nadstandardní péči, kterou našemu svěřenci poskytují," uvedl policejní prezident Tomáš Tuhý, který se uplynulý víkend šel osobně přesvědčit o zdravotním stavu Adeho.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Záchranáři v Číně vysvobodili prvního ze zavalených horníků

Záchranáři vysvobodili prvního z čínských horníků, které před dvěma týdny ve zlatém dole uvěznila exploze. Muž byl bez prodlení převezen do nemocnice na ošetření. S odvoláním na čínská státní média o tom informovaly zahraniční agentury.

Horník byl podle čínské státní televize CCTV "extrémně zesláblý". Na záběrech záchranáři vyčerpaného muže s černou páskou přes oči a zabaleného v dece vyzvedli z dolu a předali ošetřovatelům.

Neštěstí se stalo 10. ledna ve zlatém dole nedaleko města Jen-tchaj v provincii Šan-tung na východě země. V podzemní pasti, více než 600 metrů od vstupu do šachty, uvízlo 22 lidí. Výbuch vážně poškodil přístup na dno dolu a komunikační kabely. Záchranáři ale tento týden zaslechli údery do potrubí, jimiž část horníků dala najevo, že jsou stále naživu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy