Policejního psa Adeho při patrole v Makedonii uštkl jedovatý had. Už je v péči českých veterinářů

Domácí Domácí
3. 5. 2016 9:50
Policejního psa Adeho v Makedonii při patrole uštkl jedovatý had. Díky včasnému zásahu veterinářů, kteří mu podali hadí sérum, pes přežil. Ade byl i se svým psovodem, převezen zpět do Česka a nyní se zotavuje ve vojenském veterinárním zařízení v Hlučíně
Adebayor se svým psovodem.
Adebayor se svým psovodem. | Foto: Policie ČR

Davidovo (Makedonie) - Během patroly v okolí makedonské vesnice Davidovo uštkl policejního psa Adebayora jedovatý had. Jed zvíře ihned paralyzoval, ale rychlý převoz k veterinárnímu ošetření a podání hadího séra mu zachránilo život.

Adeho i se svým psovodem převezl při zpáteční cestě do Prahy vojenský speciál, který převážel na řecký ostrov Lesbos devětadvacet českých policistů, aby pomáhali při vracení a převozu migrantů do Turecka. Nyní je pes ve vojenském veterinárním zařízení v Hlučíně, kde je v péči armádních veterinářů.

"Policejní kynologie je velmi důležitou součástí policejní práce a nasazení služebních psů v zahraničí se velmi osvědčilo. Věřím, že se Ade již brzy plně zotaví a vrátí se do služby. Veterinárním lékařům jsem osobně poděkoval za nadstandardní péči, kterou našemu svěřenci poskytují," uvedl policejní prezident Tomáš Tuhý, který se uplynulý víkend šel osobně přesvědčit o zdravotním stavu Adeho.

 

Právě se děje

Další zprávy