Policejního psa Adeho při patrole v Makedonii uštkl jedovatý had. Už je v péči českých veterinářů

Domácí Domácí
3. 5. 2016 9:50
Policejního psa Adeho v Makedonii při patrole uštkl jedovatý had. Díky včasnému zásahu veterinářů, kteří mu podali hadí sérum, pes přežil. Ade byl i se svým psovodem, převezen zpět do Česka a nyní se zotavuje ve vojenském veterinárním zařízení v Hlučíně
Adebayor se svým psovodem.
Adebayor se svým psovodem. | Foto: Policie ČR

Davidovo (Makedonie) - Během patroly v okolí makedonské vesnice Davidovo uštkl policejního psa Adebayora jedovatý had. Jed zvíře ihned paralyzoval, ale rychlý převoz k veterinárnímu ošetření a podání hadího séra mu zachránilo život.

Adeho i se svým psovodem převezl při zpáteční cestě do Prahy vojenský speciál, který převážel na řecký ostrov Lesbos devětadvacet českých policistů, aby pomáhali při vracení a převozu migrantů do Turecka. Nyní je pes ve vojenském veterinárním zařízení v Hlučíně, kde je v péči armádních veterinářů.

"Policejní kynologie je velmi důležitou součástí policejní práce a nasazení služebních psů v zahraničí se velmi osvědčilo. Věřím, že se Ade již brzy plně zotaví a vrátí se do služby. Veterinárním lékařům jsem osobně poděkoval za nadstandardní péči, kterou našemu svěřenci poskytují," uvedl policejní prezident Tomáš Tuhý, který se uplynulý víkend šel osobně přesvědčit o zdravotním stavu Adeho.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 minutami

Provoz na dálnici D1 přerušila na 169. kilometru nehoda kamionu, tvoří se dlouhé kolony

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 je kvůli nehodě kamionu z pondělního večera stále přerušen a v obou směrech se tvoří dlouhé kolony. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic a policie. Doprava je z dálnice odkláněna mezi exity 168 a 178. I objízdná trasa je ale podle policie přetížená. Policie původně v noci na dnešek na twitteru informovala o obnovení provozu na D1, ale zprávu pak smazala a vydala nové informace.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek. V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie v úterý ráno na twitteru.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Söder to nebude. Německá CDU chce jako nástupce Merkelové Armina Lascheta

Celostátní vedení Křesťanskodemokratické unie (CDU) se jasně vyslovilo pro předsedu strany Armina Lascheta jako kandidáta unie CDU/CSU na německého kancléře v zářijových volbách. Oznámil to podle agentury DPA mluvčí strany po šestihodinovém jednání špiček křesťanských demokratů v Berlíně. Pro Lascheta podle něj hlasovalo 31 členů vedení, devět pro jeho soupeře, předsedu sesterské Křesťansko-sociální unie (CSU) a bavorského premiéra Markuse Södera a šest členů se zdrželo.

Agentura AFP poznamenala, že populární bavorský vůdce Söder v předstihu přislíbil, že se podřídí rozhodnutí CDU. Laschet je současně premiérem Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy