Poláka v Bydžově pobodal krajan a nechal ho umřít na chodbě. Další uklízel a zahlazoval stopy

ČTK Domácí ČTK, Domácí
1. 2. 2016 16:17
V neděli dopoledne nalezli policisté zavražděného šestadvacetiletého Poláka v bytě v Novém Bydžově. Následně zadrželi sedm jeho krajanů a podrobili je výslechu i testu na alkohol a drogy. Zjistili, že mladíka napadl nožem jeden z jeho krajanů, poté jej vystrčil ze dveří a nechal jej na chodbě umřít. Další Polák pak pachateli pomáhal zakrýt stopy po vraždě a ovlivňoval ostatní zadržené, aby křivě vypovídali.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Bleskově

Nový Bydžov - Šestadvacetiletý Polák, který byl v neděli dopoledne nalezen zavražděný v bytě v Novém Bydžově, zemřel na bodnořezná poranění. Kriminalisté v neděli zadrželi a následně i přes noc vyslýchali sedm jeho krajanů. Mrtvý i zadržení muži na Novobydžovsku pracovali. Informovala o tom mluvčí hradecké krajské policie Ivana Ježková.

Z vraždy policie obvinila třicetiletého muže. "Mezi obětí a obviněným se v nočních hodinách uvnitř bytu strhla hádka, která vyústila ve fyzické napadení nožem a vážným bodnořezným poraněním mladšího muže," uvedla mluvčí. "Z bytu obviněný muž těžce zraněného krajana pak vystrkal za dveře a na chodbě domu ho bez pomoci nechal umřít. Do ruky mu ve snaze zakrýt své jednání vložil nůž se čtrnácticentimetrovou čepelí," doplnila.

Druhý obviněný mu pak podle policie pomáhal uklidit a v bytě setřít veškeré stopy. Kriminalisté také zjistili, že se snažil ovlivňovat ostatní zadržené, aby nevypovídali v neprospěch útočníka, uvedla Ježková.

Muže ve věku 30 let obvinila policie ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy, za který mu hrozí až osmnáctileté vězení, a jeho jednačtyřicetiletého krajana ze spáchání přečinu nadržování. Hrozí mu až čtyři roky za mřížemi.

Bydžovský případ je první letošní vraždou v Královéhradeckém kraji. Loni policisté v kraji evidovali tři vraždy a tři pokusy o vraždu, zatímco v roce 2014 to byly dvě vraždy a sedm pokusů.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy