reklama
 
 

Pokud Malá usedne na ministerstvo spravedlnosti, vzdá se funkce náměstkyně. Navrhne za sebe Hýblera

23. 6. 2018 9:53
Poslankyně Taťána Malá (ANO) má v příští menšinové vládě ANO s ČSSD podporované komunisty nahradit ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO).

Brno - Poslankyně Taťána Malá (ANO) se v případě jmenování ministryní spravedlnosti vzdá funkce náměstkyně hejtmana Jihomoravského kraje. Jako svého nástupce by navrhla stranického kolegu, radního Petra Hýblera, oznámila v pátek.

Krajskou předsedkyní hnutí a také jihomoravskou zastupitelkou a náměstkyní hejtmana pro oblast majetku a investic se Malá stala v roce 2016.

"Kdybych byla jmenovaná ministryní, náměstkyní hejtmana už bych být nemohla. Ráda bych na tom místě viděla kolegu Hýblera, kterého za sebe navrhnu. Musíme to ale prodiskutovat v rámci našeho klubu i koalice," uvedla Malá.

Malá má v příští menšinové vládě ANO s ČSSD podporované komunisty nahradit ministra spravedlnosti Roberta Pelikána (ANO).

Funkci krajské předsedkyně hnutí by si zatím ponechala stejně jako mandát krajské zastupitelky. "Považuju práci v hnutí za důležitou a baví mě," vysvětlila.

"Chci dál pracovat pro jižní Moravu. Zastupitelstvo je jednou za dva tři měsíce. Věřím, že to jde zvládat," dodala.

O nominaci Malé na ministryni spravedlnosti v pátek informoval předseda vlády Andrej Babiš (ANO).

Kandidátku kritizují opoziční Piráti, ODS a TOP 09. Připomínají zejména výrok Malé o tom, že by se trestní stíhání premiéra Babiše mohlo odložit do doby, než skončí volební období. Malá ke kritice řekla, že nečeká od opozičních kolegů chválu a že se je bude snažit prací přesvědčit o tom, že se mýlí. Předseda KSČM Vojtěch Filip se ohradil proti tomu, že s ním Babiš nominaci Malé nekonzultoval.

Babiš o ní řekl, že je pracovitá a chce se učit a nebude vystupovat způsobem, že všechno umí a všechno zná.

Druhá vládní sestava Andreje Babiše by měla doznat osmi změn ve srovnání s aktuálním kabinetem v demisi. Vedle pěti pozic uvolněných pro sociální demokracii Babiš oznámil tři další změny z devíti míst, která ANO zůstanou. Ministryni obrany Karlu Šlechtovou má nahradit ministr vnitra Lubomír Metnar a ministra průmyslu a obchodu Tomáše Hünera podnikatelka a prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu Marta Nováková.

Video: O nové vládě by mělo být jasno do neděle, Malá musí střet zájmů vyřešit, říká Němcová z ANO

Novou vládu by Babiš mohl sestavit začátkem července, Taťána Malá jako ministryně spravedlnosti musí své věci vyřešit, říká končící ministryně Němcová | Video: DVTV, Martin Veselovský |  28:47

23. 6. 2018 9:53

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama