Ženu s tříletým synem našla krkonošská horská služba mrtvé, pátrali po nich tři dny

ČTK ČTK
Aktualizováno 2. 1. 2023 17:00
Čtyřicetiletou ženu z okresu Praha-západ a jejího tříletého syna, kteří se od pátku pohřešovali, našli v pondělí po poledni členové horské služby mrtvé v lese v oblasti Růžové hory v Krkonoších. Příčinu a okolnosti jejich smrti policie vyšetřuje a zatím je blíže nekomentovala. "Byla nařízena soudní pitva," uvedla mluvčí policie Iva Kormošová.
Členové horské služby pátrali po pohřešované ženě a jejím tříletém synovi. Našli je mrtvé u Růžové hory.
Členové horské služby pátrali po pohřešované ženě a jejím tříletém synovi. Našli je mrtvé u Růžové hory. | Foto: ČTK

V Krkonoších jde o první tragické úmrtí v letošní zimě. Minulou zimu na konci března 2022 zemřel po srážce dvou lyžařů na sjezdovce ve Špindlerově Mlýně padesátiletý polský lyžař.

Jedna z nejrozsáhlejších pátracích akcí se odehrála v Krkonoších v okolí Pece pod Sněžkou už v sobotu a v neděli. Od pondělního rána hledalo ztracenou dvojici asi 150 lidí z řad policie, horské služby a Správy Krkonošského národního parku.

Policie v pondělí oznámila, že poslední zjištěné místo pohybu pohřešovaných bylo ve středu 28. prosince odpoledne v okolí přestupní stanice lanovky na Sněžku na Růžové hoře.

"Odvoláváme pátrání po pohřešované ženě a jejím synovi. Našli je v lese v oblasti Růžové hory členové horské služby. Bohužel bez známek života. Příčinu jejich úmrtí prošetřujeme," uvedla po 13. hodině policie na Twitteru.

Dvojici podle mluvčí policie našli pátrači při postupu v rojnici v lese mimo cestu. "Na místo vyrazila výjezdová skupina kriminalistů a techniků," řekla mluvčí.

Policie po ženě a jejím synovi pátrala od pátku 30. prosince, kdy jejich pohřešování oznámil partner ženy a otec chlapce na policejním oddělení v Libčicích nad Vltavou u Prahy. Podle policie žena zřejmě odjela autem do Pece pod Sněžkou do penzionu U Sochorů.

V Peci pod Sněžkou se ubytovala i se synkem v neděli 25. prosince a pobyt měla do 30. prosince. V pátek vpodvečer se majitelka penzionu obrátila na policii. S ženou se spojit nemohla, pokoj v penzionu byl zamčený a před penzionem zůstalo ženino auto. Po otevření v pokoji nikdo nebyl, ale žena v něm měla své věci.

Asi 120 pátrajících v pondělí tvořili členové horské služby včetně 20 horských záchranářů z Polska. Při pátrání se zaměřili na trasu od mezistanice lanovky na Sněžku na Růžové hoře směrem k Portášovým Boudám nad Velkou Úpou.

Po obou stranách cesty postupovali v rojnici čítající asi 100 lidí a zabírající pruh o šířce zhruba půl kilometru. "Obě osoby byly záchranáři nalezeny v rámci tohoto postupu bez známek života," uvedl mluvčí horské služby Marek Fryš.

Dodal, že za všechny tři dny se do pátrání zapojilo přes 200 záchranářů horské služby. "Najezdili stovky kilometrů technikou a desítky kilometrů prochodili pěšky. Psovodi se svými čtyřnohými kolegy prokázali vysokou míru kvality výcviku a fyzické zdatnosti," uvedl Fryš.

O víkendu se pátrání zaměřilo zejména na lokality mezi Černou horou a Pecí pod Sněžkou, okolí Richtrových bud, Obří a Modrý důl.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy