Podvodník vylákal ze stařenky peníze a šperky. Po telefonu se vydával za jejího syna v nouzi

ČTK ČTK
4. 8. 2017 15:51
Podvodníkovi se neubránila seniorka, která se nechala po telefonu přesvědčit, že volající je její syn. Muž tvrdil, že nutně potřebuje peníze. "Důvěřivá stařenka vzala veškeré úspory a šperky, které doma měla, a odnesla je na smluvené místo, kde si vše převzal údajný kamarád jejího syna s tím, že mu cennosti doručí," řekla litoměřická policejní mluvčí Pavla Kofrová. Seniorku až následně napadlo kontaktovat skutečného syna, který jí ale řekl, že ji netelefonoval a peníze nechtěl. "Škoda je vyčíslena na více než 200 tisíc korun," doplnila mluvčí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iStock

Litoměřice - O veškeré úspory a šperky přišla dvaadevadesátiletá žena z Litoměřic. Stala se obětí podvodníka, který se po telefonu vydával za jejího syna. O případu informovala litoměřická policejní mluvčí Pavla Kofrová.

Seniorku podle policie na začátku tohoto týdne oslovil po telefonu muž, který se vydával za jejího syna a tvrdil, že nutně potřebuje půjčit peníze. "Důvěřivá stařenka vzala veškeré úspory a šperky, které doma měla, a odnesla je na smluvené místo, kde si vše převzal údajný kamarád jejího syna s tím, že mu cennosti doručí," řekla Kofrová.

Seniorku až následně napadlo kontaktovat skutečného syna, který jí ale řekl, že ji netelefonoval a peníze nechtěl. "Škoda je vyčíslena na více než 200 tisíc korun, doplnila mluvčí. Policisté po neznámém pachateli pátrají a zároveň vyzývají seniory k obezřetnosti, není to totiž první případ takového podvodného jednání v okrese.

Podobný scénář měl loňský případ z Třebenic. Tam se neznámý muž vydával také po telefonu za vnuka další seniorky. "Uvedl, že potřebuje půjčit peníze na nové vozidlo. Žena mu sdělila, že požadovanou částku nemá, ale část peněz mu nabídla k zapůjčení. Neznámý volající řekl, že se ještě ozve a přijde si pro peníze," doplnila Kofrová. V tomto případě si seniorka ale ověřila informace včas a o peníze nepřišla.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Česko uspělo ve sporu s insolvenčním správcem Viktoriagruppe

Odvolací soud v Mnichově potvrdil, že správce musí respektovat postavení Česka a daňové pohledávky tuzemských orgánů budou spláceny přednostně. Česko tak bude i nadále v rámci insolvenčního řízení vystupovat jako zajištěný věřitel.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy