Volební fiasko (nebo porodní bolesti) TOP 09 a Starostů

Volební fiasko (nebo porodní bolesti) TOP 09 a Starostů
... došlo na vtipkování...
... i tlačenku.
S prvními výsledky voleb však přišlo mírné vystřízlivění...
... diskuse a zachmuřené tváře.

"Považuju to za volební fiasko. V této atmosféře, kdy poprvé od roku 1989 - byť v prvním kole - vyhraje v pražském obvodu komunista, to znamená, že lidi buď z naštvanosti nešli volit, nebo opravdu chtěli dát pravicovým stranám, a zejména tedy TOP 09, ránu. I když tedy nevím, jestli zrovna v Praze toto zasluhujeme," řekl šéf pražské TOP 09 František Laudát.
Foto: Jakub Novák
Jakub Novák
13. 10. 2012 19:54

Praha - Krajské a senátní volby v roce 2012 patřily levici. Z pravicových stran zaznamenala částečný úspěch ODS, druhá nejsilnější koaliční strana, TOP 09, však při své premiéře v krajích úspěch z voleb do Poslanecké sněmovny nezopakovala.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Běloruská KGB zastřelila opozičníka, při zátahu zemřel také jeden z agentů

Běloruská tajná služba KGB při zátahu v bytovém domě v Minsku zastřelila muže. Po smrti je i jeden z příslušníků, informovala v úterý na svých stránkách služba. Podle agentury Belta byl zastřelený muž spojen s opozicí.

KGB označila zabitého muže za teroristu. Tímto jazykem úřady v minulosti opakovaně popisovaly demonstranty či osoby vyjadřující odpor vůči režimu běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka.

Opoziční server Naša Niva uvedl, že člena běloruské KGB zastřelil a následně sám přišel o život 32letý programátor Andrej Zelcer, který pracoval pro americkou IT firmu.

Loni v létě vypukly v Bělorusku rozsáhlé demonstrace proti oficiálnímu vyhlášení Lukašenka vítězem prezidentských voleb. Opozice je přesvědčena, že hlasování provázely podvody a že skutečnou vítězkou byla opoziční vůdkyně Svjatlana Cichanouská. Lukašenko postupně protesty tvrdě potlačil a vězněním svých odpůrců se snaží v zemi umlčet veškerý nesouhlas.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy