Podívejte se: Tak může vypadat Praha s Kaplického knihovnou

Podívejte se: Tak může vypadat Praha s Kaplického knihovnou
Detail knihovny.
Pohled na knihovnu přes řeku za mlhavého počasí.
Pohled na knihovnu v mlze - detail.
Bližší pohled na knihovnu přes Úřad vlády.
Foto: Future Systems
28. 2. 2008 14:16

Praha - Rozhodnutí o Kaplického knihovně, které mělo padnout ve středu dopoledne, se odkládá. Pracovní skupina, která měla závěry své práce oznámit, bude čekat na rozhodnutí anitimonopolního úřadu.

Z jednání, které potvrdilo včerejší informace Aktuálně.cz, odešel architekt Kaplický, autor návrhu, rozezlen.

"Počkám měsíc a pak podám žalobu k mezinárodnímu soudu. V Česku mám i další práci, nejsem závislý na této zakázce. Už mi ale dochází trpělivost," řekl po schůzce Kaplický.

Další podrobnosti čtěte ve článku zde

Redakce Aktuálně.cz získala od Kaplického týmu nové vizualizace, jak by Praha s knihovnou mohla vypadat. Podívejte se na ně.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Únosci misionářů na Haiti žádají výkupné 17 milionů dolarů

Ozbrojenci, kteří v sobotu na Haiti unesli 17 misionářů z USA a Kanady, žádají za jejich propuštění výkupné 17 milionů dolarů (372,6 milionu korun), napsal dnes list The Wall Street Journal. Haitská policie i americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) jsou s únosci v kontaktu. Vyjednávání s nimi by mohla trvat i několik týdnů, varoval haitský ministr spravedlnosti Liszt Quitel. Bílý dům uvedl, že politikou USA je s únosci nevyjednávat.

Skupina unesených, mezi nimiž je i pět dětí, se hlásí ke křesťanské organizaci Christian Aid Ministries. Cizince unesli v haitské metropoli, když se po návštěvě sirotčince chystali k cestě autobusem na letiště. Za únosem stojí kriminální skupina 400 Mawozo, která působí v dané oblasti.

před 2 hodinami

Na severu Indie zemřelo kvůli záplavám v posledních dvou dnech 41 lidí

Nejméně 41 životů si na severu Indie vyžádaly záplavy a sesuvy půdy, které způsobily několik dní trvající silné deště. Uvedly to dnes podle agentury AFP indické úřady. Meteorologové navíc varovali, že i v nadcházejících dnech očekávají v oblasti intenzivní srážky.

Úřady severoindického státu Uttarákhandu, který z větší části tvoří pohoří Himálaj, oznámily, že sesuvy půdy dnes zabily 35 lidí a v pondělí 6 osob. Podle jednoho z místních představitelů oslovených AFP napáchaly intenzivní srážky v odlehlých místech této horské oblasti značné škody. Kvůli výstrahám meteorologů byly v Uttarákhandu zavřeny školy a pozastaveny turistické aktivity.

Sesuvy půdy postihují himálajské oblasti Indie pravidelně, jejich počet ale podle odborníků narůstá kvůli globálnímu oteplování, tání ledovců, odlesňování a budování přehrad s vodními elektrárnami, napsala agentura AFP. V únoru zahynulo zhruba 200 lidí, když se pod druhou nejvyšší indickou horou Nandá Déví utrhl kus ledovce a zřítil se do řeky. Ohromná masa vody následně zničila jednu menší přehradu s vodní elektrárnou a druhou větší poškodila.

Povodně v posledních dnech postihly i jih Indie. Ve státě Kérala si podle agentury AP vyžádaly nejméně 28 obětí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy