Podívejte se, jak probíhají letošní volby

Podívejte se, jak probíhají letošní volby
Jako vždy se na volby v Brně nejvíce těšili senioři. Před volební místností v Zoubkově ulici stáli už čtvrt hodiny před otevřením.
Člen volební komise Jakub Piškora přináší do volební místnosti v obci Tuchlovice zapečetěnou volební urnu.
Paní Jana Kučerová vhazuje svoji volbu do urny v obci Tuchlovice.
Martin Bursík pózuje po upravení hlasovacího lístku.
Foto: Ondřej Besperát
Ludvík Hradilek Ondřej Besperát, Ludvík Hradilek, Tomáš Adamec
17. 10. 2008 16:06

Úderem čtrnácté hodiny se po celém Česku otevřely volební místnosti. Lidé rozhodují o složení krajských vlád i o obměně třetiny senátu.

Volby online
Volby začaly: ODS uhájí Čechy, Moravu získá ČSSD

 

Právě se děje

před 27 minutami

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy